Ebubekir Korkmaz güven tazeledi

Ebubekir Korkmaz güven tazeledi

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Genel Merkezi( TÜRKAV ) MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ın katılımları ile 11. Olağan Genel Kurulu“ Liyakat ve Sadakat” temasıyla gerçekleştirdi. Genel kurulda Ebubekir Korkmaz yeniden genel başkanlığa seçildi.

6 Mart 1989 tarihinde öncelikli olarak kamu çalışanlarının ekonomik sorunlarına eğilen bir teşkilat olarak Ankara’da kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) ‘Liyakat’ ve ‘Sadakat’ mottolarıyla 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü 11. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. TÜRKAV Konya Şube Başkanı Süleyman Nur, TÜRKAV hakkında şu bilgileri verdi, “ Temelinde liyakat ve sadakat şiarı bulunan Lider-Teşkilat-Doktrin felsefesinden hareketle ve bu ilkeler doğrultusunda “Ay Yıldız’a Söz Verdik.” sloganından taviz verilmeyeceğini ifade eden, bu duygu ve düşünceye gönül vermiş olan TÜRKAV, ülkemizin içinden geçmekte olduğu hassas dönemde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine azami önem veren, yüce Türk milletinin menfaatlerinden ve mukaddesatından asla vazgeçmeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsü olan bir vakıftır. TÜRKAV; üyeleri arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek ve kültürel faaliyetlerde bulunmakla birlikte, üyelerinin meslek bilgilerini, deneyimlerini ve becerilerini artırmak amacıyla çalışmalar yapıp kamunun ihtiyaç duyduğu sosyal, kültürel ve stratejik konularda araştırma ve incelemeler yaparak veya yaptırarak raporlar hazırlamakta ve kamuoyunu bilgilendirmektedir” dedi.

‘MEMURLARIMIZIN SORUNLARINA 33 YILDIR ÇÖZÜM ARIYORUZ’

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, “TÜRKAV olarak 33 yıldır, memurlarımızın özellikle ekonomik ve sosyal sorunlarına çözümler arayıp üreterek kendilerinin vatana ve millete daha faydalı olabilmeleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Vakfımızın kuruluşunun 33. yılında gerçekleştirecek olduğumuz 11. Olağan Genel Kurul’umuzun vatana, millete ve vakfımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Seçimin ardından oluşacak olan yeni yönetimin ve sonra oluşturulacak yönetimlerin de daha önce görev almış büyüklerimizin izinden giderek kamu görevlilerinin haklarını savunacaklarına, her türlü alanda gelişmeleri için çalışmalar yapacaklarına, vatana ve millete daha faydalı şekilde çalışmalarını sağlayacak gereklilikleri yerine getireceklerine inancım da güvenim de tamdır. Vakfımızın kurulduğu ilk 

günden beri temel düsturları olan liyakat ve sadakatin ayrılmaz bir bütün olduğu, biri olmadan diğerinin mümkün olmayacağı ve başarı için üye ve yöneticilerin liyakat ve sadakatli olmaları gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Başarımızın temelinde de bu vardır. Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı, ilhamını Selçuklu yıldızından almış olan; “Merhamet, Şefkat, Sabır, Doğruluk, Şükür, Sır Tutma, Sadakat ve Cömertlik” erdemleriyle örülü faaliyetlerine devam etmektedir” dedi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.