Dr. Ali Kemal Belviranlının anısına

Dr. Ali Kemal Belviranlının anısına

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya Ticaret Odası Salonunda Dr. Ali Kemal Belviranlının eserlerinden oluşan Hak Dost Diyenlere Selam Olsun isimli musiki eserin tanıtım programı ve konser düzenlendi.

Programa Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, İl Kültür Müdürü Mustafa Çıpan, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, AKP İl Başkan Yardımcısı Bedriye Günaydın ve çok sayıda davetli katıldı. Merhum Dr. Ali Kemal Belviranlı’nın hayatı, eserleri ve yaşadıkları ile ilgili verilen bilgilerle başlayan programda; kendini tanıyan katılımcılar  hatıralarını anlattı.

Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, böyle bir geceyi düzenleyerek Dr. Ali Kemal Belviranlı gibi  beyefendi bir insanın anılmasından dolayı Selçuklu Belediyesine teşekkür etti.
Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Belediye olarak kültürel değerlerimizi ileriye taşıyacak gençlerde; toplumumuzun kültürel değerlerine ve geçmişine sahip çıkarak geleceğin sorumluluğunu taşıma  bilincini geliştirmek için gayret gösterdiklerini belirtti.
Başkan Esen, “Belediye olarak Konya’nın kültür, sanat dünyasına katkıda bulunan kişileri anmayı vefa borcu bilip onları hatırlamayı, gelecek nesillere aktarmayı misyon olarak belirledik. Konya kültür hayatına ve İslam alemine değer katan, ilim ve gönül adamı Dr. Ali Kemal Belviranlı’nın hayatı ve eserlerinin gelecek nesillere takdim edilmesi, bestelerinin geleceğe aktarılması, gençlerimizin kendilerine Dr. Ali Kemal Belviranlı gibi model insanları örnek alması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle bu tür etkinliklere önem veriyor ve destek oluyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.