Dimdik ayaktayız

Dimdik ayaktayız

Konyaspor Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu, dün yerel bir gazetede çıkan haberleri yalanlayarak, genel kurula gitme gibi bir düşüncelerinin olmadığını, Veli Kurtun da istifa etmediğini açıkladı

Konyaspor Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu, dün yerel bir gazetede çıkan haberlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Şunu herkesin bilmesini istiyoruz. Konyaspor Yönetim Kurulu olarak herhangi bir genel kurul kararı almışlığımız yok ve görevimizin başındayız. Bu tür aslı olmayan haberlerin yapılması kulübümüze zarar veriyor" dedi. Kuntoğlu, Kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada Konya’da yayımlanan bir yerel gazetede "Kongre rüzgarları mı esiyor?", "Ahmet Şan İstedi Kuntoğlu Kınadı" ve "Veli Kurt İstifa Etti" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve  Trabzonspor galibiyetini doyasıya yaşayamadıklarını söyledi. Bu tür haberlerin Konyaspor camiasını üzdüğünü söyleyen Kuntoğlu’nun açıklaması şöyle:

YÖNETİM GÖREVİNİN BAŞINDA
“Konya’da yayımlanan yerel bir gazetede yer alan habere göre Konyaspor olarak 10 Nisan 2009 tarihinde genel kurula gitmek için düğmeye bastığımız yer alıyor. Öncelikle Konyaspor Yönetim Kurulu olarak yaşadığımız sıkıntılara rağmen dimdik ayakta olduğumuzu belirtmeliyiz. Takımımızın yakaladığı çıkış trendiyle birlikte şehirde de Konyaspor'umuza olan ilgi konusunda ciddi gelişmeler olmuş ve Konya'nın Konyaspor etrafında birleşmeye başlamasını görmek bizlere de şevk vermiştir. Böyle bir dönemde ortaya atılan bu haberin maksadını tam bilmemekle birlikte şunu anlamak istemeyenler için tekrarlamakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Konyaspor Yönetim Kurulu olarak görevimizin başındayız ve sezon sonuna kadar herhangi bir genel kurul kararının alınmayacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ayrıca yine aynı gazetede yer alan "Veli Kurt İstifa Etti" haberinin kaynağını bilmiyoruz ama İkinci Başkanımız Veli Kurt istifa etmemiştir ve görevine devam etmektedir. Sürekli olarak genel kurul ve yönetimde istifalar olduğu şeklindeki haberler kulübümüze zarar vermekle birlikte yapanlara da herhangi bir katkı sağlamayacaktır. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz” diye konuştu..
KUNTOĞLU: BENİ KİMSE YÖNLENDİREMEZ
Kulüp Başkanımız Mehmet Ali Kuntoğlu, aynı gazetede yer alan, "Ahmet Şan İstedi Kuntoğlu Kınadı" başlıklı haberinde kesinlikle doğru olmadığını ifade ederek "Konyaspor gibi marka bir değerin başına seçilmiş bir kişi ve ekibi olarak göreve geldik. Burada yaklaşık 10 aydır görev yapmaktayız. Ben Mehmet Ali Kuntoğlu olarak nerede, nasıl ve ne şekilde konuşacağımı bilen biriyim. Kaldı ki göreve geldiğimiz günden bu yana Konyaspor Yönetimi ve şahsım olarak Konyaspor'a hizmet vermiş değerli büyüklerimizle, başkanlarımızla sürekli olarak istişare halindeyiz. Onların görüşlerinden kulüp menfaatleri doğrultusunda da yararlanıyoruz ve yararlanmaya devam edeceğiz. Haberde belirtildiği gibi değerli Başkanımız Sayın Ahmet Şan'ın isteği üzerine o açıklamayı yapmadım. O açıklamayı Konyaspor'u temsil eden şahsıma dolayısıyla da Konya'ya yapılan haksızlığı dile getirmek amacıyla yaptım. Bu şekilde haberlerin yapılması değerli başkanlarımıza ve bizlere zarar verecek düzeylere gelebilir. Bu tür hassas durumlara lütfen dikkat edilsin.”
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.