Destici: Tib Doğrulamışsa Soruşturma Yeniden Açılmalı, Siyasiler İstifa Etmeli

Destici: Tib Doğrulamışsa Soruşturma Yeniden Açılmalı, Siyasiler İstifa Etmeli

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, medyada yeralan 'Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) ses kayıtlarına ilişkin onaylı belgesinin ortaya çıkmasıyla ilgili' haber üzerine, “TİB kayıtlarında da bu...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, medyada yeralan 'Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) ses kayıtlarına ilişkin onaylı belgesinin ortaya çıkmasıyla ilgili' haber üzerine, “TİB kayıtlarında da bu doğrulanmışsa soruşturmanın yeniden açılması ve yargılamanın yapılması gerekir. Siyasilerin istifa etmesi gerekir.” dedi.

Mustafa Destici, gündeme ilişkin partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Destici, medyada yer alan TİB ses kayıtlarına ilişkin onaylı belgesinin ortaya çıkmasıyla ilgili haber üzerine şunları söyledi: "17 Aralık’tan sonra internete düşen ses kayıtlarının montaj olmadığına dair TİB’in raporunun olmasıyla ilgili soruya Hükümetin tavrı belli. Bu işlerin üstünün kapatılmasını istiyor. Ve neticede takipsizlik kararı da verildi. Eğer bu haber doğru ise TİB’in kayıtlarında da bunlar doğrulanmışsa o zaman bu soruşturmanın yeniden açılması ve yargılamanın yapılması gerekir. Takipsizlik kararı veren soruşturmaların yeniden başlaması gerekir. Normal bir süreç içerisinde yargılamaların yapılması gerekir. Bu dinlemelerle ilgili ister içeriden ister dışarıdan olsun Türkiye’nin Cumhurbaşkanı'nın, Başbakanı’nın telefon dinlemelerini biz de doğru bulmuyoruz. Ama hedef kişiler dinlenirken, bir takım üst düzey yöneticiler de bu dinlemelere takılmışsa elbetteki buraları da kimse görmezden gelemez. Dinleme yapanlar bir usulsüzlük yapmışsa bu usulsüzlüğü yapanlar cezasıyla karşı karşıya kalır. Ama dinlemelerde ortaya çıkan gerçekleri ne yapacağız? TİB de bunların gerçek olduğunu onaylamışsa, siyasilere düşen görev istifa etmektir.”

"PARALEL YAPI VAR DEMEKLE PARALEL YAPI OLMAZ"

Destici ayrıca, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın ifadelerine katıldığını belirterek, “'Paralel yapı var' demekle paralel yapı olmaz. Siz ancak kendi camianızı buna inandırabilirsiniz. Ya da sizden korkanlar, sinenler bunu kullanabilir. Belge koyacaksınız, bilgi koyacaksınız, imzasız mektuplarla, fişlemelerle, cadı avlarıyla bu süreç sürdürülemez.’’ dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.