Destici: Pkk’nın Meşrulaştığı İyice Gün Yüzüne Çıkmıştır

Destici: Pkk’nın Meşrulaştığı İyice Gün Yüzüne Çıkmıştır

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 'Türkiye PKK’ya silah verebilir' açıklamasına "PKK’nın meşrulaştığı iyice gün yüzüne çıkmıştır." diye tepki gösterdi.    Ankara İl...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 'Türkiye PKK’ya silah verebilir' açıklamasına "PKK’nın meşrulaştığı iyice gün yüzüne çıkmıştır." diye tepki gösterdi.

    Ankara İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan Mustafa Destici, "Son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde daha da meşrulaştırılan PKK’nın adayı ‘IŞİD’e karşı Kürt ordusu kurulsun. IŞİD’e karşı mücadele edecek PKK ordusuna Türkiye silah versin’ dediğine işaret ederek, açıklamanın satır aralarına bakıldığında çözüm süreci ile birlikte PKK’nın meşrulaştığını ardından özerk bölge kurulacağını ve daha sonra da devletleşeceğini öne sürdü.

    Eğer IŞİD’e karşı mücadele edilecekse bütün bölgedeki devletlerin ortak oluşturacağı güç ile mücadele edilebileceğini söyleyen Destici, şöyle devam etti: "PKK’nın siyasi uzantısının eş başkanın söylediği açık ve net olarak şudur. Biz burada üç parçayı birleştirip bir devlet kuracağız. Bunun bir ordusu olacak. Bunun bir bayrağı olacak. Bunu da kendi oluşturdukları IŞİD terör örgütüne karşı mücadele ederek meşruiyetlerini daha da fazla artıracaklar."

    "HANGİ PAZARLIKLAR, MÜZAKERELER YAPILIYOR?"

    Demirtaş’ı kast ederek, "Bu adam Türkiye’den PKK’ya silah isteyecek cüreti nereden buluyor? Bu pervasızlığı, hadsizliği ve cesareti bu adam nereden buluyor?” diye soran Destici, Türkiye’yi yönetenlerin bunun cevabını büyük Türk milletine vereceklerini belirtti. Mustafa Destici, “30 yıl bu memlekete kan kusturmuş, milleti birbirine düşürmüş, binlerce şehidin kanını elinde bulunduran PKK’ya Türkiye Cumhuriyeti Devleti silah mı verecek? Bu çözüm süreci adı altında hangi pazarlıkları, müzakereleri yapıyorlarsa, adam bunu isteyecek kadar pervasızlaşabiliyor. Bu hükümetin yapmış olduğu uygulamalardır. Başka bir şey değildir." diye konuştu.

    "BU MİLLET AKP’YE DERSİNİ VERECEK"

    Destici, BBP olarak hükümeti uyardıklarına işaret ederek, "Adına çözüm süreci dedikleri, bizimde çözülme ve ayrıştırma süreci olarak adlandırdığımız bu süreçten Türkiye’nin artık vazgeçmesi gerekir. Öyle gözüküyor ki bu hükümet bir yerlerden kuyruğunu kaptırmış. Hükümetin varlığını çözüm sürecinin devamı ile eş görenler var. AKP iktidarını devam ettirebilme adına artık kime nerede hangi sözleri verdiyse, tamamen kuyruğunu kaptırmış vaziyette ve buradan geri dönememektedir. AKP buradan geri dönemiyorsa Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, bağımsızlığını, egemenliğini ve bölünmezliğini tehlikeye atıyorsa o zaman Türk Milletinin yapacağı bir iş vardır. Bu millet bu iktidara dersini verecek ve sen bundan vazgeçmiyorsan ben senden vazgeçeceğim diyecek. Bunu da ilk seçimlerde göreceğiz." şeklinde konuştu.

    "ESKİ BAŞBAKAN YENİ CUMHURBAŞKANI NEDEN CEVAP VERMİYOR?"

    Eski Başbakan yeni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buna neden cevap veremediğini neden 'hadi oradan' demediğini sorun Mustafa Destici, tepkisini, "Yeni Başbakan ve yeni bakanlar neden bunlara cevap vermiyorlar? Bunlara karşı sessiz kalıyorlar. Ama gariban bir Anadolu çocuğu bir şey söylediği zaman üstüne çullanıyorlar. Polisler görevlerini yaptığı zaman üstlerine çullanıyorlar. Bu olay kamuoyuna da gerçek yüzlerini görme açısından büyük bir ders olmuştur. Bunları allayıp pullayıp milletin gözü önüne serdiler. Söylemleri ile birlikte çok demokratik bir parti ya da kişilik olduğundan bahsettiler. Gerçek yüzleri ortaya 3 gün içinde çıkıverdi. Bunların gerçek yüzleri bu. Bunlar Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. O bölgedeki Kürt kardeşlerimizin de sesi değil. O bölgedeki Kürt kardeşlerimiz devletine ve milletine bağlı. Bunların bir kısmı ermeni dönmesi, bir kısmı ateist, Marksist, Leninist, Maocu eski solcu takımı bunlar. Bunlar bölge insanının sesi ve soluğu olamaz. Onların haklarının savunucusu ise hiç olamaz. Bunlar olsa olsa 1915 olaylarını gündem de tutmaya çalışan Ermeni Taşnak çetelerinin temsilcisi olurlar. 1915 yılındaki Taşmaklar, Hınçaklar neyse, PKK da odur. Milletin bunu görmesi ve bilmesi gerekir." cümleleriyle dile getirdi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.