Demeli: İktidar, Saplandığı Bataklıktan Sıyrılmak İçin Hukuku Katletti

Demeli: İktidar, Saplandığı Bataklıktan Sıyrılmak İçin Hukuku Katletti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, AK Parti iktidarının, saplandığı rüşvet ve yolsuzluk batağından sıyrılmak için yargıya müdahale ettiğini, Anayasa'yı ve yasaları çiğnediğini, adaleti ve hukuku adeta...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, AK Parti iktidarının, saplandığı rüşvet ve yolsuzluk batağından sıyrılmak için yargıya müdahale ettiğini, Anayasa'yı ve yasaları çiğnediğini, adaleti ve hukuku adeta katlettiğini söyledi.

    MHP Trabzon İl Yönetimi, teşkilatların yeniden yapılandırılmasına imkân ve fırsat sağlamak ve nitelikli kadrolarla partinin daha da güçlendirilmesinin önünü açmak için istifa etti. İl yönetimi, aynı yöndeki tavsiye kararı ilçe teşkilatlarına da bildirdi. MHP İl Başkanı Muammer Demeli, istifa kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin öncesinde ve sonrasında yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye’de üniter devlet yapısı, çok partili parlamenter rejim, yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı ilkesi, hukuk devleti ve ülkenin bölünmez bütünlüğünün ciddi tehdit ve tehlike altına girdiğini savundu.

    Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en büyük tehdidin, bölücü terör örgütüyle İmralı-Kandil-Hükümet üçgeninde yürütülen ve üniter devlet yapısını kökünden dinamitleyen ‘sözde açılım’, ‘özde ihanet’ süreci olduğunu ifade eden Demeli, "Öte yandan, AKP iktidarı, saplandığı rüşvet ve yolsuzluk batağından sıyrılmak için, yargıya müdahale etmiş, Anayasayı ve yasaları çiğnemiş, adaleti ve hukuku adeta katletmiştir. Devletin asli ve sürekli hizmetleri için memuriyet görevlerinde bile asalet şartı genel bir kural olmasına rağmen, Türkiye 62. Hükümet ile adeta bir kukla başbakanla yönetilmeye zorlanmaktadır. Cumhurbaşkanının Anayasa’da sayılan görev ve yetkilerinin virgülünde dahi bir değişiklik olmamasına rağmen, sadece seçim şeklindeki değişikliğe dayanarak rejim zorlanmakta, hiçbir sorumluluğu olmayan Cumhurbaşkanı görevi ve yetkisi olmadığı halde fiili durumla hükümetin her icraatına müdahale edeceğini açık açık deklare etmekte ve nihayet Türkiye her şeye tek adamın karar verdiği seçilmiş bir diktatörlüğe doğru adım adım sürüklenmektedir." dedi.

    Demeli, bu nedenlerle 2015 milletvekili seçimlerinin ülke ve milletin karşı karşıya kaldığı tehditlerin bertaraf edilmesi bakımından son derece büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. MHP Trabzon İl Teşkilatı olarak, 2015 seçimlerinde ‘Trabzon’da birinci, Türkiye’de iktidar’ hedeflediklerini anlatan Demeli, bu amaç doğrultusunda bir dizi önemli kararlar aldıklarını dile getirdi. Demeli, istifalarına gerekçe olan bu kararları şöyle sıraladı: "Trabzon’da yerel seçimlerde yaşanan başarı ivmesinin kesintisiz devam ettirilmesi için, yerel seçimlerde aday olan ve seçilen arkadaşlarımızdan dolayı il ve ilçe teşkilat kademelerinde meydana gelen boşalmaların, bir an önce takviye edilmesi için, özellikle yerel seçim sürecinde temayüz eden ancak teşkilat kademelerinde yönetici olmayan çalışkan, istekli, arzulu, genç ve dinamik kadrolarla İl ve İlçe yönetimlerinin zenginleştirilmesi için, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke, fikir ve hedeflerini benimseyen herkese kucak açarak toplumda geniş bir temsil yelpazesine ulaşılması ve nitelikli kadrolarla partimizin daha da güçlendirilmesi için, nihayet Trabzon’da MHP ve Ülkücü hareketi daha büyük başarılara taşıyacak genişlikte ve nitelikte bir kadronun kurulması için MHP Trabzon İl Teşkilatı olarak; arkadaşlarımızla birlikte istifa kararı almış bulunuyoruz. MHP Trabzon İl Teşkilatı olarak; Trabzon’daki bütün ilçe teşkilatlarının da istifa etmeleri ve böylece teşkilatlarımızın yeniden yapılandırılmasına imkân ve fırsat sağlamaları yönünde aldığımız tavsiye kararı da, tüm teşkilatlarımıza bildirilmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi, bu günden sonra da Trabzon’umuzun, Türk milletinin ve MHP’nin emrinde ve hizmetinde olmaya kesintisiz devam edeceğiz." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.