Çok yönlü boykot

Çok yönlü boykot

Sivil toplum kuruluşları, Gazzede soykırım yapan İsraile ve onun destekçisi firmalara karşı çok yönlü boykot uygulanması ve yüzde yüz yerli ürünlerin kullanılmasını istiyor

İSRAİL İLAÇLARI VE TOHUMU KULLANMAYALIM

Çumra halkı, zirai tohum ve ilaçların İsrail’den yüksek meblağlar karşılığında alınıp kullanılmasını engellemek için imza kampanyası başlattı. Başlatılan imza kampanyasına 7’den 70’e bütün vatandaşlar destek verdi. Tarım Bakanına seslenen Çumra halkı, “Bizi zirai ilaçlar ve tohumlar konusunda dışa bağımlılıktan kurtarın ve zirai araştırmalar ve tohum ıslahı için ziraat fakültelerimize gerekli desteği verin” diyor.

KARDEŞLERİMİZİN ACI ÇEKMESİNE İZİN VERMEYELİM
Filistin’de yaşanan insanlık dışı vahşete bir tepki de İçeri Çumra Kasabası’ndan geldi. Önceki akşam Mevlevi Bahçesi Derneği tarafından düzenlenen programla bir araya gelen İçeri Çumra Kasabası halkı, Filistin’de yaşanan vahşetin bir an önce son bilmesi için dua etti. Filistin’deki vahşetin son bulması için valilik izni ile imza toplanan programda vatandaşlar Filistin’deki dramın son bulması için maddi yardımda bulundu.

GÖNÜLLÜ ANNELERDEN FİLİSTİN İÇİN KERMES
Konya Gönüllüsü 5 hanım, Selçuklu Aymaz İlköğretim Okulu'nda Filistin yararına kermes düzenledi. Anneler Gülçin-Özlem Keresteci, Meral Göğebakan, Sibel Oğuz ve Neşe Acar hanımlar, Filistin için bir şeyler yapabildikleri için çok mutlu olduklarını dile getirerek, "Keşke oradaki din kardeşlerimizin acılarını dindirebilsek, onlara daha çok yardım ulaştırabilsek." diyerek üzüntülerini dile getirdiler. Gün sonunda 600 küsur TL'lik satış gerçekleştirilerek dernek gönüllülerimizce Filistin banka hesabına yatırıldı.

PARAMIZLA SİYONİZME DESTEK OLMAYALIM
Türkiye Diyanet Vakıf – Sen Konya Şube Başkanı Atilla Ayhan, Gazze’de gerçekleşen katliamın devam ettiğini ve bir çok ülkenin de bu duruma sadece seyirci kaldığını ifade ederek, Türk milletini yerli malı kullanmaya davet etti. Müslüman halkların üzerine atılan bombalara ortak olmak istemediklerini belirten Atilla Ayhan, “Paramızla siyonizme ve onun ideallerine destek olmayacağız” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum