Cilt yaşlanmaları kaderiniz olmasın

Cilt yaşlanmaları kaderiniz olmasın

Doktor Sevgi Ekiyor, "Ultherapy ,HIFU, Focus Ultrasound teknolojisi ameliyatsız cilt genleştirmede FDA onaylı en naif işlemler arasında ilk sırayı almaktadır"...

Doktor Sevgi Ekiyor, "Ultherapy ,HIFU, Focus Ultrasound teknolojisi ameliyatsız cilt genleştirmede FDA onaylı en naif işlemler arasında ilk sırayı almaktadır" dedi.

Herhangi bir enjeksiyon yapmadan cilde sadece lokal anestezik krem sürerek başlıklarıyla tek seansta kişinin gerekli olduğu alanlara gerekli enerjilerde yeterli sayıda atışlar yaparak , seans sonrasında sadece yarım saat sürecek hafif bir kızarıklık olucak şekilde işlemin tamamlanabildiğini anlatan Doktor Sevgi Ekiyor, "Böylelikle sanki bir cilt bakımı yapmış gibi burdan parlak ve daha gergin ayrılabiliyor ilk 3 haftada etkilerini daha iyi görmeye başlayıp 3 ayda da halen oturmaya devam eden gençlik görünümünü yakalıyorsunuz. Böyle bir uygulama olmasından kişinin gündelik hayatını hangi sektörde hizmet verirse versin olumsuz etkilemiyor üstüne üstelik eğer o gün ve yakın zamanlarda önemli bir programanız varsa hemen hızlı yanıt alabileceğiniz yan etki ve komplikasyon beklemediğimiz bir işlem olarak çok sık kullanmaktayım" diye konuştu.

Ultherapy sisteminin diğer ameliyatsız yöntemlere göre en bariz üstünlüğünün, odaklanmış ultrason(usg) enerjisiyle cildin alt katmanında bulunan SMAS zarını hedefleyerek, hem SMAS zarının sıkılaşmasını arttırmak hem de kollajen üretim sistemini arttırma prensibi ile çalıştığına dikkat çeken Doktor Sevgi Ekiyor, "Cihazın 3 değişik başlığı olup 1.5mm, 3mm ve 4mm yüz, boyun, dekolte bölgelerinde en sık kullanarak amaç kırışıklık açma, cilt gerginleştirme ve lifting dediğimiz yüzü eski yaşlardaki veya şimdiye kadar edinilememiş gerginlik ve yüksekliğine kavuşturma işlemidir. Farklı derinliklerdeki başlıklar kullanılmasının sebebi cildin birçok katmanına ve yüz mimik kaslarımızı saran ve cildimize bağlanarak mimik kaslarımızın hareketiyle yüzümüzün hareketinin koordine olmasını sağlayan fibröz bir zar olan SMAS tabakasına ultrason enerjisinin ulaştırılması içindir" dedi.

"Ultherapy için 12 yaş ve üzeri olmanız yeterlidir, kişinin doğuştan gelen elastikiyet kayıpları, aşırı kilo alıp vermeleri gibi durumlarda da olan sarkıklıklar ve gevşemeler için kullanabilmekteyiz" diyen Doktor Sevgi Ekiyor, açıklamasını şöyle sürdürdü; "En sıklıkla 25-60 yaş arası hastalarımıza uygulamakta olup yüzde 70 hastama en sıklıkla tek seanslık işlemler yapmaktayım. Bu işlemlerin kalıcılığı kişinin biyolojik yapısı ve yaş aralığına göre değişse de ortalama 2-3 yıldır. İhtiyaç halinde yıllık düzenli aralıklarda da yaptığım hastalarım olduğu gibi , bazen 2-3 seans birer hafta aralıkla yapıp 2 yıl mutlak beklediğim hastalarımda mevcuttur. Yani sizler ilk muayeneye geldiğinizde beklentimiz, cilt kaliteniz, yaşınız ve yaşlanma hızınız bu gibi seans sayısı ve aralığını ve ne zamana kadar devam edebileceğini ön gördürüyor.

Tv , sinema , ticaret gibi sektörlerde olan hastalarımın, veya doğum günü, düğünü çok yaklaşıp hemen sonuç görmek isteyen ve de ayrıca erkek hastalarımdan da anlaşılmadan doğal, özgün, genç , fresh görünüme kavuşmak isteyenlerin en sık tercih ettiğimiz yöntemlerin başında gelen bu tedavi için sizleri de bekliyorum. Gülümseyelim, gülümsetelim."

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.