Cihanbeyli’de Örnek Çalışma

Cihanbeyli’de Örnek Çalışma

Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi, hizmeti halkın ayağına götürüyor.

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Cihanbeyli’de başlatılan, ‘Mobil Belediye’ uygulamasında beşinci durak Kelhasan Mahallesi oldu. Sabah mesaiye bu mahallede başlayan Başkan Mehmet Kale, halkın sorunlarını dinledi. Belediye çalışanları da gün boyu halkın belediye ile ilgili işlemlerini yaptı.

Yeni Büyükşehir Yasası’na kısa sürede sorunsuz uyum sağlayarak dikkatleri üzerine çeken Cihanbeyli Belediyesi’nde Başkan Mehmet Kale tarafından başlatılan “Mobil Belediye” uygulaması büyük takdir topladı. Türkiye’ye örnek olarak gösterilen ve belediyeyi halkın ayağına taşıyan ‘Mobil Belediye’ uygulamasının beşincisi Kelhasan Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Belediyenin her biriminden birer personelle sabah mesaisine Kelhasan’da başlayan Başkan Kale, vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kale, belediyenin yeni dönem projeleri hakkında bilgi verdi. Bu arada mahalle sakinleri de belediyedeki işlemlerini gün boyu eski belediye binasında çalışan personel vasıtasıyla yaparak, ilçe merkezine gelmek zorunda kalmadı.

Belediyenin rutin hizmetlerinin en mükemmel şekilde yürütülmesinin yanı sıra halkın yaşam kalitesini artırmaya yönelik de birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini anlatan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, ‘Mobil Belediye’ uygulamasıyla hem yerinden yönetim ilkesinin en iyi şekilde yerine getirildiğini hem de halkla iletişimlerinin daha da kuvvetlendiğini kaydetti.

Kelhasan’da halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, bunların çözümü için yerinde adım attıklarını belirten Başkan Kale, “Cihanbeyli Belediyemiz bu uygulamasıyla tüm Türkiye’ye örnek olmuştur. Yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük ilçesi olan Cihanbeyli’de, bu durumun getirdiği zorlukların üstesinden bazı noktalara kurduğumuz belediye birimleri ve ‘mobil belediyecilik’ gibi uygulamalarla geldik. Halkımızla kucaklaştık. Bu uygulamayla ilçemizin her yerini karış karış dolaşıp, hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz” şeklinde konuştu.

Hizmete talip olduklarının altını çizen Başkan Kale, “Konya’nın 28 taşra ilçesi içerisinde gerek kurumsallaşma gerek performans anlamında biz çıtamızı birincilik olarak belirledik. Türkiye’nin en büyük ilçesine hizmet ediyoruz. İlçemizin en ücra köşesindeki sorunlardan haberimiz var ve bölgeye hakimiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.