CHP’li üyelerden toplu istifa
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hadim İlçe Teşkilatı, Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik Kolları ve diğer tüm üyeleri toplu halde partilerinden istifa etti.
Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Hadim eski Belediye Başkanı Mürsel Ayrancı, istifa nedeninin kesinlikle kendisinin ilçeye belediye başkanlığına aday gösterilmemesi olmadığını ifade ederken, “Deniz Baykal partimizi çökertti. Genel merkezin yaşadığı polemikler ve CHP’nin şu anda içinde bulunduğu durumu görünce CHP’li olmaktan utanır hale geldik. CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ve ekibi halkla kucaklaşmak yerine çeşitli polemiklere ve siyasi oyunlara girerek halkı kucaklamak yerine çıkarcı bir siyaset yapıyor. Bu gün gelinen noktada ben ve Hadim İlçesi’nde bulunan ve partiye üye tüm arkadaşları ile birlikte toplu halde istifa ediyoruz” dedi.
Ayrancı, konuşmasının sonunda Hadim İlçesi’nden bağımsız belediye başkan adayı olduğunu da dile getirirken, “Türkiye’de adeta bir rüzgar partisi saplantısı var. Ancak bu ülkede bir çok rüzgar geldi geçti. Bu rüzgarda bir gün geçer. Bunun için Türkiye’nin kararlı ve tutarlı adımlar atacak olan hizmet adamlarına ihtiyacı var. Bizlerde gerek ilçe halkımızın gerek partili arkadaşlarımızın beklentisi ve istekleri doğrultusunda Hadim’den Bağımsız Belediye Başkan Adayı olmaya karar verdik. 10 yıl boyunca ilçemize yaptığım hizmetlere kaldığımız yerden devam etmek için bu kararı aldık. Halkımızın teveccühü ile göreve geldiğimiz taktirde ilçe halkımızın sorunları için çalışacağız” diye konuştu.
ALİ SAİT ÖGE
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.