Chp'li Tekin: Toki Hakkında Dava Açacağız

Chp'li Tekin: Toki Hakkında Dava Açacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TOKİ’nin suç işlediğini söyledi. Asansör kazasının yaşandığı inşaat önünde açıklama yapan Gürsel Tekin, TOKİ hakkında dava açacaklarını belirtti.CHP’li yöneticiler, Mecidiyeköy'de...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TOKİ’nin suç işlediğini söyledi. Asansör kazasının yaşandığı inşaat önünde açıklama yapan Gürsel Tekin, TOKİ hakkında dava açacaklarını belirtti.

CHP’li yöneticiler, Mecidiyeköy'de asansör faciasının yaşandığı rezidans inşaatı önünde toplanarak açıklama yaptı. Burada konuşan CHP’li Tekin, TOKİ’yi eleştirdi. TOKİ’nin yasa dışı bir iş yaptığını savunan Tekin, “Bütün uygulamaları hukuka aykırıdır. Plan tadili dahil olmak üzere bugüne kadar uygulamaların tamamında TOKİ suç işliyor. Hem TOKİ hakkında dava açacağız. Hem de burada hayatını kaybeden kardeşlerimizle ilgili hukuk süreci başlatacağız. 8 ay içinde iş cinayetinde hayatını kaybetmiş insan sayısı bin 150 kişi. Bakanın kullandığı cümleler insana hakaret gibi geliyor. Buradaki uygulamaların tamamı yasa dışıdır. Bu yasa dışı uygulamalar konusunda odaları da davet ediyorum. Bakan da buraya gelsin. Çok iyi anlıyorum. Çetelere gücümüzün neden yetmediğini. Soma’daki firmanın burada denetçi olduğunu sizlere hatırlatmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in açıklamalarına atıfta bulunan CHP’li Sezgin Tanrıkulu ise, “Çalışma Bakanı mısın, yoksa şikayet makamı mısın? Açıkça sorumluluğu gösteriyor. Bu ifadeleri kullanmak zulümdür. Siyaset bakımından zulümdür. Eğer bir bakan bunları kullanıyorsa. Kendi döneminde en az bir işçi ölüyorsa, hiç durmadan derhal görevinden çekilmelidir, istifa etmelidir.” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından CHP’li yöneticiler çevredeki vatandaşlarla tokalaştı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.