Ceylani Kılıç: Erbakan zihinlere İslamı nakşetti

Ceylani Kılıç: Erbakan zihinlere İslamı nakşetti

AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, “Hocamız, güç ve kudret sahibinin Allah olduğunu Müslümanların zihin kodlarına nakşetmiştir” dedi.

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) Konya Şube Başkanları, Erbakan Hocanın vefatının 10'uncu yıldönümü dolayısıyla, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanlığı Toplantı Salonu'nda bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının sözcülüğünü AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç yaptı. Basın toplantısında Kılıç'a MİLKO Konya Şube Başkanları eşlik etti.

img-9276-1280x715.jpg

ERBAKAN MALI VE CANIYLA CİHAT ETTİ

“Erbakan hocamız bundan on yıl önce 27 Şubat 2011 de hakkın rahmetine kavuşmuştur” diyen , “Ne mutludur ki; Türkiye ve Dünya siyasetine Millî Görüş ve Adil Düzen kavramları ile imzasını atmış, yakın tarihimize damgasını vurmuş önemli bir siyaset, ilim, fikir ve aksiyon adamı olmuştur” şeklinde konuştu. Erbakan'ın; başlattığı Millî Görüş harekâtının, savunduğu hak anlayışının, ortaya koyduğu çözümler ile farklı olduğunu, yerli olduğunu ve milli olduğunu ispat ettiğini dile getiren Kılıç, “Ne olarak anılmak istersiniz?' diye sorulduğunda: 'Malıyla, canıyla cihat eden bir Müslüman olarak anılmak isterim' cevabını vermiştir. O, kınayanın kınamasına aldırmadan, ömrünü inandığı hak davaya adamış şuurlu bir Müslüman'dı. Hocamız “Önce Ahlak ve Maneviyat” prensibi ile hareket etmiştir. Manevi kalkınma olmadan maddi kalkınmanın olamayacağını, maddi ve manevi kalkınmanın birlikte olması halinde insanlığa saadet getireceğini kendisi için bir ölçü bilmiştir. Bir taraftan manevi kalkınma hamlesini yürütürken, diğer taraftan maddi kalkınmanın gereği olarak sanayileşme hamlelerini yürütmüştür. O her alanda bu millet için çığır açan bir lider olmuştur. O bütün insanlığın hem dünya hem de ahiret saadetini istiyordu. Herkese dünya ve ahiret saadetinin ancak İslam ile sağlanabileceğini, İslamsız saadetin imkânsız olduğunu anlatıyordu. Müslümanlara batılın oyun kurucularının gündemlerine takılmamayı, onların oyunlarına karşı, oyun kurmayı öğretmiş, uyuyan aslanı uykusundan uyandırmıştır. Siyonizmin, ABD, AB ve benzeri ırkçı emperyalist kuruluşların güçlerinin zahiri olduğunu, güç ve kudret sahibinin ancak Allah elinde olduğunu Müslümanların zihin kodlarına nakşetmiştir” dedi.

img-9277-1280x715.jpg

ERBAKAN HOCAMIZIN YOLUNDAN AYRILMAYACAĞIZ”

Erbakan Hocanın İslam'ı asrın idrakine sunmuş devlet adamı olarak muvahhit ve mürşit olduğunu ifade eden Kılıç, daha sonra şunları söyledi: “O, bütün bir hayat programını şöyle özetlemiştir: "Millî Görüş çağdaş bir medeniyet projesidir. Milletimizin kendi görüşüdür. Sultan Fatih'in İstanbul'u fethederken kalbindeki inanç ne ise Millî Görüş odur. Bizim milletimiz bin yıl Millî Görüş ile dünyaya hâkim oldu. Bugün de bütün dertlerimizin ilacı ancak MİLLİ Görüş’tedir. Bizim davamız İslam’dır. Gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz Hakk’ı hâkim kılmaktır. Arzumuz tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür. İslam ise Allah yapısıdır, dolaysıyla mükemmeldir' diyerek amacını özetlemiştir. Her yıl olduğu gibi bu yılda Erbakan Hocamızı hayırla yad ediyoruz. Bizler Millî Görüşçü Kuruluşlar olarak Hocamızın hedefleri doğrultusunda inandığımız bu yolda yılmadan yorulmadan gayret göstermeye devam edeceğiz. MİLKO kuruluşlarımız tarafından Erbakan Hocamızı anma ve anlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitli programlar yapılmaktadır. Yapılacak programlar gün gün duyurulacak olup bugün akşam (25/02/2021) saat 20.30 da Teknik Elemanlar Derneğimizin (TEKDER) çok değerli konuşmacılarımızın katılacağı 'Mühendis Erbakan' konulu panel programı vardır. Program TEKDER TV sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca duasının 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde yapılmak üzere, Başta Erbakan Hocamız ve tüm şehitlerimiz adına 250.000 şehidimize 250.000 hatim okunması için MİLKO kuruluşları olarak bir kampanya başlatıyoruz. Tüm halkımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

EYYÜB KARAKUZU

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.