“Cennet vatanın tadını  yabancılar çıkarıyor”

“Cennet vatanın tadını  yabancılar çıkarıyor”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Musa Uyaraslan Konya İl Teşkilatında basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TDP Genel Başkan Yardımcısı Musa Uyaraslan, “Cennet vatanın tadını, yabancılar çıkarıyor” dedi

BÖYLE BİR HAYATI, BU AZİZ MİLLETE YAKIŞTIRAMIYORUZ

Türkiye’nin konuşması gereken konuları konuşmadığını dile getiren Uyaraslan, “Böyle siyaset. Böyle hayat yakışmıyor. Türkiye, konuşması gerekenleri konuşmuyor. Yapması gerekenleri yapmıyor. Sorunlarımız, her geçen gün daha da ağırlaşıyor. İlkokul 3. sınıfa giden bir çocuğa, insanın en temel ihtiyaçları nelerdir? Diye sorun, "beslenme, barınma, giyinmedir" der. Bir İngiliz vatandaşı, uçak bileti ve 7 gece konaklama dâhil, Türkiye'de 239 Sterlin'e tatil yapabiliyor. Benim insanım, otobüs bileti alıp memleketine gidemiyor. Bu cennet vatanın tadını, yabancılar çıkarıyor. Kendi vatanımızda gariban, kendi ülkemizde, 3. sınıf vatandaş olduk. Bu bizim ağrımıza gidiyor. Biz, buna itiraz ediyoruz. Bugün maalesef, 2022 yılı Türkiye'sinde, nüfusumuzun yüzde 80'i bu ihtiyaçlarını, layıkıyla karşılayamıyor. 20 yıldır ülkeyi yönetenler, büyük bir pişkinlikle, bu aziz millete, sabır ve şükür tavsiye ediyor, "Biz gidersek, işler daha da kötü olur" diyebiliyorlar ve ne yazık ki muhalefet, "doymuyorsak, barınamıyorsak, bundan daha kötü ne olabilir?" diyerek hesap soramıyor. Biz böyle bir siyaseti, böyle bir hayatı, bu aziz millete yakıştıramıyoruz, layık görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

İNGİLTERE'NİN, TRUVA ATLARI BUGÜN DE ARAMIZDALAR

Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) haklarının geri verilmesini belirten Uyaraslan,” Kendilerini mucize adam, projelerini, mucize proje ilan eden, Kemal Derviş'in fotokopileri, ABD'nin ve İngiltere’nin, Truva atları, bugün de aramızdalar. Ancak yağma yok. Artık Türkiye Değişim Partisi var. EYT'lileri mağdur eden yasayı, Ak Parti çıkarmadı ama 20 yıldır da düzeltmedi. Şimdi kaynak yok diyorlar. Kur korumalı mevduat için, kaynak buluyorsanız, EYT'liler için de bulabilirsiniz. EYT'lilerin gasp edilen haklarının muhakkak ve acilen verilmesi lazım” ifade etti.

TOPLUMSAL BARIŞ AFFI İSTİYORUZ

Cezaevlerinde ki mahkumların topluma kazandırılması gerektiğini ifade eden Uyaraslan şunları söyledi: “Maltepe, Diyarbakır, Sincan, Osmaniye, Bakırköy, Tekirdağ, Zonguldak, Adana, Konya, Ordu, Ümraniye, Kırıkkale, Balıkesir, Bursa, cezaevlerinden, af çağrısı yaptık. Buradan bütün siyasi partilere, bir kez daha çağrıda bulunuyorum: Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı "toplumsal barış" affı olsun. Devletimizin güçlü ve adil olduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu gösterelim. Cezaevlerinden çıkacak, mahkûmlara da psikolojik destek verelim. Ekonomik destek verelim. İş bulmalarına ve toplumla kaynaşmalarına yardımcı olalım. 9 milyon Suriyeliye bakan Türkiye'min 250 bin kader mahkûmuna da bakacak gücü vardı.”

ENGELLİLER BAKANLIĞINI BİZ KURACAĞIZ

Geçen günlerde engellilerin haftası olduğunu ve engellilerin unutulduğunu bildiren Uyaraslan, “Geçtiğimiz hafta, engelliler haftasıydı ama engelliler yine unutuldu. Türkive Değişim Partisi iktidarında, Engelliler Bakanlığını inşallah biz kuracağız. Engelli evladına bakan, anne veya babaya, emeklilik hakkını da inşallah biz vereceğiz. Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarını, asgari ücret düzeyine çıkaracağız. Kamuda yüzde 4, özel sektörde yüzde 3 olan engelli yasal istihdam kotasını iki katına çıkaracağız. Ve bu kotaların tamamını dolduracağız” dedi.

ALİ GÖZEN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum