Cem Küçük: Sözcü'ye kayyum gelecek

Cem Küçük: Sözcü'ye kayyum gelecek

İktidara yakın kalemiyle bilinen ve birçok gelişmeyi önceden kamuoyuna sızdıran Cem Küçük, Sözcü gazetesine ilişkin önemli bir iddiaya imza attı.

Türkiye gazetesinin köşe yazarı Cem Küçük, yine sansasyonel bir iddiayla gündemde. Küçük'ün bugünkü "Sözcü'ye kayyum nasıl gelecek?" başlıklı köşe yazısı, haftanın gündemini belirleyecek bir gelişme olarak öne çıkıyor. 

Sözcü gazetesini FETÖ'ye yardım ve yataklık etmekle itham eden Cem Küçük, gazetenin 17 Aralık'tan bir gün önce millî güvenliği ihlal eden bir manşet attığını savundu. Küçük, Sözcü'nün "AKP'nin gönderdiği silahlar belgelendi" manşetini "FETÖ'cü polis ve savcıların verdiği bilgileri manşetlerine taşıdılar" diyerek FETÖ'ye yardım ve yataklığa delil saydı. 

Cem Küçük, Sözcü gazetesi için "paçavra" ibaresini kullanmaktan geri durmadı. Sözcü'nün Türkiye'yi, Tayyip Erdoğan'ı ve Hakan Fidan'ı Lahey Adalet Divanında yargılatmak için harekete geçtiğini savunan Türkiye gazetesi yazarı, söz konusu gazetenin milli güvenliği ihlal ettiğini iddia etti.

 

Sözcü'ye kayyum geleceğini ve TMSF'nin bir şirketi olacağı iddiasını köşesine taşıyan Cem Küçük, gazeteyi devletin sırlarını ifşa etmekle suçladı. Türkiye gazetesi yazarı, iddiaya konu olan gazeteyi kastederek "Tarihin çöplüğündeki yerinizi de alacaksınız. İddiaya var mısınız?"  dedi.

Cem Küçük'ün köşe yazısından kesitler:

Her ülkenin millî güvenlik sırları olur. Devletin sırları ifşa edilmez. Türkiye’nin DEAŞ’la mücadele eden Türkmenlere gönderdiği silahları terör örgütüne yolladığı algısı oluşturmak için bunları yapanlar sonucuna katlanır. Sözcü bu haberle açıkça millî güvenliği ihlal etti. 6415 Sayılı Terörizmin Finansmanı Yasası çok açık. "Türkiye El-Kaide'ye yardım etti" ağır suçlamadır. İddianame çok açık. Tek başına FETÖ'nün sözcülüğünü yapan bu haber bile Sözcü'ye kayyum gelmesi için yeterli.
Zaten hukuk adamlarımız bu yasayı işletiyorlar. İkinci iddianame davası nisan ayında başlayacak. O tarihe bile gerek kalmadan Sözcü'ye kayyum gelecek ve Sözcü TMSF'nin bir şirketi olacak. Millete ettikleri ihanetin bedelini ağır ödeyecekler. Ayrıca şu anda 17-25 Aralık sonrası Sözcü'de başta Soner Yalçın olmak üzere hepsinin bu konularda yazı yazan köşe yazılarının bütün makaleleri tek tek inceleniyor.
Neticede Tayyip Erdoğan'ı devirmek istediniz, ama başaramadınız. Türkiye teröristlere yardım ediyor dediniz. Devlet sırlarını ifşa ettiniz. Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ağır ödeyeceksiniz. Sözcü'ye de kayyum gelecek. Tarihin çöplüğündeki yerinizi de alacaksınız. İddiaya var mısınız?
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.