Çatalhöyük kapak oldu!

Çatalhöyük kapak oldu!

İtalya'nın arkeoloji alanında önde gelen dergilerinden Archeo, Eylül sayısında Türkiye'nin tarihi zenginliklerinden esintileri okuyucularıyla buluşturdu

İtalya'nın arkeoloji alanında önde gelen dergilerinden Archeo, Eylül sayısında Türkiye'nin tarihi zenginliklerinden esintileri okuyucularıyla buluşturdu. Dergide Konya’dan da Çatalhöyük için geniş yer verildi.

İtalya'nın arkeoloji alanında önde gelen dergilerinden Archeo, eylül sayısında Türkiye'nin tarihi zenginliklerinden esintileri okuyucularıyla buluşturdu. Dergi kapağı ve başmakalenin yanı sıra 'Çatalhöyük' ve 'Anadolu' konulu iki ayrı makaleye daha yer verilen derginin dörtte biri Türkiye'ye ayrıldı. Çatalhöyük'e ilişkin bilgi ve fotoğrafların 16 sayfada derlendiği dergide, çıkarılan tarihi eserlerin Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Konya Müzesi'nde sergilendiğinin altı çiziliyor. 'Anadolu-Kökler' başlıklı makalede de Asya ile Avrupa arasında uzanan ve tarihin akışını değiştiren toplumların yaşadığı bu topraklarda 450'den fazla alanda tarih öncesi kalıntılar bulunduğuna dikkat çekiliyor. Anadolu tarihçesinden kesitlere fotoğraflarla birlikte 17 sayfalık bir makalede yer veriliyor.

Avrupa'dan Asya'ya Afrika'ya kadar yerkürenin dört bir tarafına uçan 27 büyük havayolu şirketlerini bir araya getiren Star Alliance Grup üyesi ve dünyanın en büyük havayolları listesinin başında yer alan United'ın yolcuları için çıkardığı dergide İstanbul'a geniş yer verildi.

'İstanbul'da Üç Mükemmel Gün' başlıklı makalede yedi tepeli kentin tarihe yolculuk yapılacak, keyfi sefası sürülecek ve gurmelere hitap eden sofralarıyla buluşulacak mekanları bir bir anlatılıyor. İstanbul'a dair, bilmeyenler için gizemli bir yolculuk, bilenler için bir kez daha yaşanması gereken bir masal diyarı izlenimi bırakan yazı, birbirinden cazip görsellerle büyüleyici anlatımını tamamlıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.