Çağlayan’dan Çevik Kuvvet Polislerine Moral Ziyareti

Çağlayan’dan Çevik Kuvvet Polislerine Moral Ziyareti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin’de çevik kuvvet polislerine moral ziyaretinde bulundu.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin’de çevik kuvvet polislerine moral ziyaretinde bulundu. Çağlayan, "Taksim Gezi Parkı'nda başlayan olaylardaki amacın 3-5 ağaç bahane edilerek polis üzerinden devleti yıpratmak olduğunu" söyledi.

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesindeki 23 Nisan İlköğretim Okulu’nda iftar yemeğine katılarak vatandaşların sorunlarını dinleyen Çağlayan, daha sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeline moral ziyaretinde bulundu. Burada polislere hitaben bir konuşma yapan Çağlayan, Gezi Parkı olaylarında amacın yalnızca emniyeti ve hükümeti değil devleti yıpratmak olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin borç almadığı için emir almayan, talimat almayan bir ülke haline gelmesi nedeniyle hedef haline getirildiğini savunan Çağlayan, "1975-1979'larda Türkiye, kardeşin, kardeşi vurduğu, katlettiği bir dönemi yaşadı. Arkasından demokrasiye yönelik bir müdahale oldu, ihtilal yapıldı. Sonra da sanki çok büyük bir marifetmiş gibi 'ne var bir sağdan, bir soldan asıyoruz' diyerek balans yaptıklarını zannettiler. Arkasından Türkiye, 28 Şubat ve 27 Nisan'ı yaşadı. IMF'den 1 milyar dolar borç almak için kapısında günlerce bekletildiğimiz günler oldu. Yüzde 7 bin 500 faizlerle bu ülkeye borç verildiği günler oldu. Türkiye adeta faiz lobisinin, düşmanlarının borçlarıyla yaşamaya mahkum edilmiş bir dönemi yaşadı” diye konuştu.

İnsanların yatarken zengin, kalktıklarında fukara olduklarını gördüğü günler olduğunu anlatan Çağlayan, “Binlerce esnafın, işini, aşını kaybettiğini gördük. Gündemi dış güçler tarafından belirlenen, IMF'den borç aldığı için talimat alan Türkiye, bugün çok büyük bir siyasi istikrar elde etti” şeklinde konuştu.

Geçmişte hiçbir zaman bir araya gelemeyenlerin birleşerek Türkiye'nin ekonomik istikrarını bozmaya çalıştığını kaydeden Çağlayan, şöyle devam etti: “10 buçuk yılda hiç kimsenin hayal dahi edemeyeceği bir Türkiye oluşturduk. Türkiye farklı bir Türkiye oldu. İşte bu farklı Türkiye'yi hazmedemeyenler tetiğe bastı. Gezi olaylarıyla başlayan, arkasından hiç bir yerde bir araya gelemeyen, birbirinin düşmanı olanlar hepsi bir koalisyon oluşturdu. Terörist gruplar bir araya geldi. Gaye, Türkiye'nin gelişmesini, büyümesini engellemeye yönelikti.”

Mersin’de polisin başarılı çalışmalar yaptığını anlatan Çağlayan, “Polisimiz bu olaylar sırasında mecbur kalmadığı sürece zor kullanmadı. Bu olaylar sırasında sizin sabrınızı denemek istediler. Türkiye’nin sabrını denemek istediler. Ama sizler ve halkımız bu konuda sağduyulu davrandı. Sizi zorda bırakanların yapmak istediği Türkiye'yi eski günlerine götürmekti. Buna güçleri yetmez” dedi.

Güvenlik güçlerinin başlarının tacı olduğunu ifade eden Çağlayan, şunları söyledi: “Sizler kamu güvenliğini can güvenliğini sağlamakla görevlisiniz. Ama diğerlerinin ne yaptığını gördünüz. 3-5 ağaçla başlayan ve sonrasında devletin polisine silah sıkan, karnından, bacağından yaralayanları gördünüz. 76 milyon insanın vermiş olduğu vergilerle almış olduğu araçları ve kamu binalarını kaldırımlara ve kaldırım taşlarına verilen zararları gördünüz. Bunun maliyeti 250 milyon liradır. Kim ödeyecek bunu sizlerin cebinden vatandaşın cebinden çıkacak.”

Programa Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz katıldı. Ziyarette polisler Bakan Çağlayan’a Çevik Kuvvet yeleği ve şapkası hediye etti. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.