Büyükşehir olduğu gün belediyeye haciz geldi

Büyükşehir olduğu gün belediyeye haciz geldi

"13 İlde Büyükşehir Belediyesi Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının kabul edildiği gün, Mardin Belediyesi'ne haciz geldi.

Mardin Belediyesi'nden toplam 10 milyon lira alacağı olan işçiler, avukatlar ve icra memurlarıyla birlikte belediyede haciz işlemi başlattı. Bu kapsamda Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu'nun makam koltuğunun da aralarında bulunduğu ve belediyenin işlerini aksattırmayacak eşyalar haczedildi. Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Murtaza Varlık'ın ise, makam koltuğuna el konulmaması için avukatlarla uzlaşmak istediği görüldü.

Avukat Baki Bedirhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyeden alacağı bulunan işçilerin mağdur olduğunu ve haklarını alabilmek için belediyede haciz işlemi başlattığını belirtti.

BELEDİYE İŞÇİLERİN HACZİNİ GERİ KALDIRTTI

Mardin Belediyesi, işçilerin biriken alacaklarına mahsuben başlattığı haciz işlemlerini mahkeme kararıyla iptal ettirdi.

Sabah saatlerinde 52 işçinin alacağına karşılık Mardin Belediye Başkanlığı makam odasına ait koltuk ve demirbaşlar haczedilmişti.

Haczedilen malzemeler yediemine teslim edilmişti. Öğleden sonra Mardin Belediyesi'nin mahkemeye yaptığı başvuru sonucu haciz işlemleri iptal edildi. Haczedilen koltuklar yedieminden alınarak tekrar belediyeye getirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.