Bu sözler tartışma yaratacak...

Bu sözler tartışma yaratacak...

Çekimine başlanılan "Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları" adlı dizinin yapımcı senaristi Gülsün Çetinkayadan tartışma yaratacak sözler...

RT’de yayınlanması planlanan ve çekimine başlanılan Azerbaycan ve Türk oyuncularının rol alacakları 1876-1938 yıllarında yaşanan mücadelenin ağırlıklı olduğu, Çanakkale, Kurtuluş mücadelesi temalı “ Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları” adlı dizinin yapımcı senaristi Gülsün Çetinkaya, tartışma yaratacak iddialarda bulundu.

Günümüzde artık şehit haberlerinin sıradanlaştığını öne süren Çetinkaya, “Çocuklarımız bu zamanda askere küfrederek gidiyor. Ben şehit olduklarına inanmıyorum sadece ölüyorlar. Vatan ocağından Peygamber ocağı diye gidersen şehit olursun. Ben senin cenazeni taşırım. Onun dışında sadece ölmüş olursun” dedi. İstanbul Nev yapımın üstlendiği TRT televizyonunda yayınlanması planlanan 'Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları' adlı dizinin yapımcı senaristi Gülsün Çetinkaya ve Yardımcı Senarist Zehra Talibova, Erzurum’da Gençlik Merkezinde düzenlenen söyleşi programına katıldı.

Yapımcı senarist Gülsün Çetinkaya, konuşmasına günümüz de çekilen çoğu dizinin toplum ahlakını dejenere ettiğini belirterek tepki gösterdi. Bu dizilere bir dur demek gerektiğinin vurgulayan Çetinkaya, tiyatrocuların dizilerde rol almalarına şahsi düşünce olarak karşı olduğunu belirtti.

“ Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları” adlı dizinin Çanakkale’yi, milli mücadeleyi gerçek manasıyla anlatan bir eser olacağını kaydeden Çetinkaya, o dönemde vatan uğruna hiçbir şey düşünmeden gidenlerin şehit olduklarını söyledi.

Günümüzde çocukların askere küfrederek gittiklerini ileri sürerek 18 ay askerliği karşı olduğunu ifade eden Çetinkaya, “Çocuklarımız bu zamanda askere küfrederek gidiyor. Ben şehit olduklarına inanmıyorum sadece ölüyorlar. Vatan ocağından Peygamber ocağı diye gidersen şehit olursun. Ben senin cenazeni taşırım. Onun dışında sadece ölmüş olursun” diye konuştu.

“MUHTEŞEM YÜZYIL” DİZİSİNE BOYKOT ÇAĞRISI

Günümüzde yayınlanan bazı dizileri eleştiren “Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları” adlı dizinin yapımcı senaristi Gülsün Çetinkaya, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin geçmişe hakaret olduğunu iddia ederek boykot çağrısında bulundu.

Çetinkaya, “Bu mudur yani dizi yapmak? Süleyman’ı işlemek. Ben Hitler’i bile yapsam tarafsız olurum. Benim geçmişime hakaret eden Muhteşem Yüzyıl. Boykot edelim, izlemeyelim. Babası bir kadınla çıkıyor oğlu bir kadınla çıkıyor. Ne anlıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.