Bu kadar da olmaz!

Bu kadar da olmaz!

Seçim sürecinde Bizans oyunlarından aşağı taktiklerle karşılaştıklarına dikkat çeken KTO Başkan Adayı Ali Sarı, vergi rekortmenlerinin ve geçen dönem meclis üyesi olanların dahi listeye alınmadığını açıkladı

KTO Başkan Adayı Ali Sarı, seçim sürecinde akla gelmeyecek tuzak ve engellerle karşılaştıklarını ancak uyguladıkları seçim stratejisiyle bunun üstesinden geldiklerini belirterek, “Saltanata, zulme, fahiş oda ücretlerine son vermek üzere Cumartesi günü herkesi oy vermeye davet ediyorum” dedi.

YA KTO BAŞKANI ALİ SARI YA DA VATANDAŞ ALİ SARI
ASKON Konya Şube Başkanı ve Konya Ticaret Odası Başkan Adayı Ali Sarı, yarın gerçekleştirilecek oda seçimlerine yönelik son değerlendirmelerini yaptı. Doğru Adım Hareketi merkezinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ali Sarı, 8 aylık bir süredir Konya’da ilk ve Türkiye’ye örnek olacak bir seçim kampanyası yürüttüklerine işaret etti. Ali Sarı, ilk günden itibaren seviyeyi düşürmeme gayreti içerisinde olduklarının altını çizdi. KTO seçim sonuçlarını dikkate almaksızın önceden ifade ettiği gibi ASKON Konya Şube Başkanlığı görevini genç arkadaşlara devredeceğini aktaran Ali Sarı, halkın karşısına ya KTO Başkanı ya da vatandaş Ali Sarı olarak çıkacağı mesajını verdi.
Yürüttükleri seçim çalışmalarına yönelik değerlendirme de yapan Ali Sarı, “Biz çalışmalarımızda gördük ki, Türkiye’de dik duran, çalışkan, dürüst ve bilgili insanlara ihtiyaç var. Bu durum Konya için de söz konusu. Alavere, dalavere dönemi bitmiştir. Seçim çalışmalarında bunu tarihin derinliklerine gömeceğimizi söylemiştik” diye konuştu.
VERGİ REKORTMENİ BİLE LİSTEYE ALINMADI
Seçim döneminde akla hayale gelmeyecek tuzak ve engellerle karşılaştıklarına dikkat çeken Ali Sarı, ancak uyguladıkları seçim stratejileri ve verdikleri mücadeleyle bunun üstesinden geldiklerini belirterek şöyle devam etti: “Bizim karşımıza Bizans oyunlarından daha aşağı taktiklerle çıktılar. Seçimi kazandıktan sonra belgeleriyle bu iddiaları ispat edip kamuoyu ile paylaşacağız. Meslek komitelerine aday olan temiz arkadaşlarımızı ‘gelin bizim listemizden aday olun’ diyerek abluka altına aldılar. Bu taktik sökmezse ailelerinden kıramayacakları kişileri devreye soktular. Hatta ticaret yaptıkları kurumları bile devreye soktular. Bayiliklerini iptal ettirme tehdidinde bulundular. Biz dedik ki, hileli seçim listeleri ile de yarışmaya hazırız. Vergi rekortmenleri arasında bulunan üyeyi listeye almadılar. Bazı üyeleri kendi komitelerinin dışında gösterdiler. Geçen dönemin meclis üyesi rakip listeden aday diye listeye alınmadı. Ama biz koltuğa talip değiliz, bir misyon üstlendik ve onu gerçekleştirmek için mücadele ediyoruz.”
ÜZÜLMEZ’İN ANLAYIŞI KİNDAR VE KAVGACI
Hüseyin Üzülmez’in grubunda olanları gizli olarak ya da baskı kurarak değil açık olarak kendilerine katılmaya davet eden Ali Sarı, “Biz bu seçimi alacağız. Sessiz çoğunluk bizden yana. Yüzde 85 oranında kamuoyundan destek var. Onun için arkadaşlara gönlümüz açık. Gelmeyenlerle ilgili de yanlış düşünce sahibi değiliz. Biz nasip olursa, onlarla da çok iyi şekilde çalışacağız” değerlendirmesini yaptı.
Ali Sarı, Hüseyin Üzülmez’in yönetim anlayışının ise zulmeden, kindar, kavgacı bir anlayış olduğunu hatta kavga edecek kimse bulamazsa kendi gölgesiyle kavga edecek yapıda olduğunu söyledi. Sarı, günümüz toplumlarında böyle insanlara yer olmadığını da vurguladı.
Saltanata, zulme fahiş oda ücretlerine son vermek için herkesi Cumartesi (yarın) Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılacak seçimlerde oy kullanmaya davet eden Ali Sarı, 5420 üyenin haklarını gasp etmiş bu yönetim anlayışına son vereceklerini dile getirdi.
Ali Sarı, son olarak Türkiye’de çok yönlü bir seçim kampanyası düzenlenmesinde büyük katkıları olan ekip arkadaşlarına da teşekkür etti.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum