Btso Üyelerine İndirim Kolaylığı

Btso Üyelerine İndirim Kolaylığı

Bursalı mucit Evren Yurttaş tarafından elektrik şebekelerinde yüksek gerilimden kaynaklanan sorunları önlemek için üretilen Trimbox cihazı, yapılan protokolle Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyelerine yüzde 40 indirimli sunulacak.    

Bursalı mucit Evren Yurttaş tarafından elektrik şebekelerinde yüksek gerilimden kaynaklanan sorunları önlemek için üretilen Trimbox cihazı, yapılan protokolle Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyelerine yüzde 40 indirimli sunulacak.

    Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) ilk kez verdiği ‘Beyan Doğrulama Sertifikası’na sahip olan Trimbox, BTSO üyelerine artık indirimli olarak sunulacak. Bu kapsamda BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile mühendis Evren Yurttaş arasında işbirliği protokolü imzalandı.

    Burkay, Türkiye’de elektrik şebekelerindeki problemler sebebiyle yılda 2 milyar dolarlık kaybın yaşandığını belirtti. Dünya ekonomisinde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandığını ifade eden Burkay, bilginin yeniliğe dönüştüğü ülkelerin zenginleştiğini vurguladı. Teknoloji ve yeni fikir geliştirme ile ekonomik zenginliğin artık iç içe olduğunu anlatan Burkay, ulusal zenginliğin bir ülkenin rekabetçiliği ve inovasyon yapabilme kapasitesi ile doğru orantılı olduğuna dikkati çekti.

    Trimbox cihazının da yenilikçi fikrin bir örneği olduğunu kaydeden Burkay, "BTSO olarak yeni fikirleri destekleyemeye devam edeceğiz. Bilgiye, icatlara ve değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bu yüzden Trimbox ile protokol yaparak, üyelerimiz nezdinde bu icadımızın tanınmasını ve daha fazla yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu icat, TSE tarafından ‘Beyan Doğrulama Belgesi’ni alan ilk üründür. Bursa’daki yatırımcımızın bu icadı bize büyük gurur verdi." dedi.

    BTSO ÜYELERİNE İNDİRİM

    Yüksek gerilimden kaynaklanan problemlerin iş dünyasına büyük problem oluşturduğunu dile getiren Burkay, “İnovasyona dönük projeler, Bursa’mızın ve ülkemizin en büyük ihtiyacıdır. Trimbox, bu protokolle BTSO üyelerine yüzde 40 indirimli sunulacaktır. Bu ürünün kullanılmasıyla şirketlerdeki sigorta kurumları da riskleri daha farklı değerlendirecektir.” diye konuştu.

    YANGINI ÖNLEYEN İCAT

    Yüksek gerilim yangınlarından dolayı binlerce vatandaşın mağdur olduğunu kaydeden Evren Yurttaş da trimbox ile ilgili bilgi verdi. Yurttaş, şunları söyledi: "Trimbox, elektrikle ilgili aşırılıkları alıp yok eden, sistemdeki elektronik kartların yanmasını ve yangın olaylarını engelleyen dünyadaki tek üründür. Elektrikli olan yerlerle ilgili aşırı gücün insanlara zarar vermesini engelliyoruz. Türkiye’de yüksek gerilim yangınları büyük maddi kayıplara yol açıyor. BTSO’nun inovasyona ve yeni fikirlere ne kadar açık olduğunu ve destek verdiğini biliyoruz." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.