Bozdağ'ın Hsyk Seçimleri Öncesi Zam Sözüne Terazili Aynalı Protesto

Bozdağ'ın Hsyk Seçimleri Öncesi Zam Sözüne Terazili Aynalı Protesto

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hakim ve savcıların özlük haklarında düzenleme ve maaşlarına zam yapacaklarını söylemesi, İstanbul Adalet Sarayı'nda protesto edildi. Büro Memur-Sen üyelerinin katıldığı eylemde tahta terazi ve aynalar...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hakim ve savcıların özlük haklarında düzenleme ve maaşlarına zam yapacaklarını söylemesi, İstanbul Adalet Sarayı'nda protesto edildi. Büro Memur-Sen üyelerinin katıldığı eylemde tahta terazi ve aynalar dikkat çekti.

Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın önceki gün bir televizyon kanalında savcı ve hakimlere zam yapılacağı konusunda açıklamalarına tepki gösterdi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan eylemciler, Bozdağ tarafından yapılan açıklamaların kendilerini derinden üzdüğü belirtilerek, haksızlığa son verilmesini istedi. Eylemciler, ‘Susma haykır, haksızlığa hayır’, ‘Bugün herkes perişan adalette çalışan’, ‘Sadaka değil hakkımızı isteriz’ şeklinde slogan atan eylemciler, ‘Kırılmadan testi önlem alalım, yakmadan yorganı pireyi bulalım, kaşıkla verip kepçeyle aldılar, gün geldi artık’ yazılı pankart açtı.

Büro Memur-Sen Başkanı Uğur Ünalan, “Olağan dışı iş yüküne rağmen, adliye çalışanlarının en düşük ücreti alan memur sınıfında olduğu unutulmamalıdır. Diğer kamu çalışanları ile adliye çalışanları arasında maaş yönünden adaletsizlikler mevcuttur. Adalet Bakanlığı yetkililerince, bu adaletsizliğe bir an önce son verilmesini beklerken, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın dün akşam bir programda yapmış olduğu açıklamalar Adalet Bakanlığ’ında çalışan yazı işleri müdürü, şoför, veznedar, icra memurları, zabıt katibi, icra müdürü, bilgi işlem memurları, teknik personel gibi personellerimizi derinden üzmüştür. Adalet Bakanlığı yetkililerini, bu adaletsizliğe biran önce son vermeye davet ediyoruz. Hakim ve savcılara verilen haklardan memurların da yararlanmasını istiyoruz. Sayın Başbakan’ın memurları yok saymasını kabul edememeyiz.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından, tahta terazi üzerine konulan hakim ve savcıların payıyla memurların payı mizansen olarak gösterildi. Adalet Bakanlığı yetkililerinin kendilerine bakmaları için de yere ayna bırakıldı.

Bakan Bozdağ, önceki gün katıldığı bir programda HSYK seçimleri önceki hakim ve savcılara maaş zammı müjdesi vermişti. Bozdağ, “Hakim ve savcıların özlük haklarıyla ilgili düzenleme hakim ve savcılarımızın tamamını kapsıyor ve onların maaşlarına bir zam yapıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.