Benim için sürpriz oldu

Benim için sürpriz oldu

Sinop Valiliğine atanan Karatay Kaymakamı Mustafa Hakan Güvençer, Kararı önceki gece geç saatlerde arkadaşlarımdan gelen telefon ile öğrendim. Karar benim için gerçekten sürpriz oldu dedi.

3 yıldır Konya’da Karatay İlçe Kaymakamı olarak görev yapan Mustafa Hakan Güvençer,  Sinop Valiliği görevine atanması ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni bir görev sorumluluğunu üstlenmenin gururunu yaşadığını ifade ederken Konya’dan ayrılmanın da üzüntüsü içerisinde olduğunu söyledi. Güvençer, “Her ne kadar Konya’dan, hoşgörü diyarından ayrılmanın hüznünü yaşıyorsam, yeni bir göreve gitmenin ve daha büyük sorumluluk almanın da heyecanını hissediyorum. Ancak Konya’yı hiçbir zaman unutmayacağım. Konya’nın manevi pınarı olan Mevlana’yı ve Mevlana’nın dünyaya verdiği hoşgörü mesajı her zaman yüreğimde olacak. Görev yaptığım süre içerisinde her zaman halkımız ile iç içe olduk. Görev yaptığım 3 yıl içerisinde tek bir hedefim oldu. Konya’ya en güzel hizmeti vermek. Bunu da hakkı ile yerine getirdiğime inanıyorum” dedi.
Güvençer, muhtemelen 10–15 gün içerisinde Konya’dan ayrılabileceğini de dile getirirken, “Karatay’a benden sonra hangi arkadaşın atanacağı konusunda bir bilgimiz yok. Önümüzdeki günlerde netleşir. Ama önemli olan neresi olursa olsun halka hizmet etmektir. Benim yerime gelecek olan arkadaşında aynı hassasiyet içerisinde görev yapacağına inanıyorum. Çünkü hem Konya hem Karatay ilçesi bunu hak ediyor. Ben bu güne kadar bu duygular içerisinde görevimi yerine getirme gayreti içerisinde oldum. Görevim süresince herkese eşit davranmaya, her kesime eşit hizmet götürmeye olağanüstü gayret gösterdim. Hiçbir zaman kırıcı olmadım. Karatay ilçesine yaptığımız hizmetlerde mutlaka birlikte görev yaptığımız ekip arkadaşlarımızın büyük katkıları var. Ben bu konuda bana destek olan tem mesai arkadaşlarıma ve her zaman benim yanımda olan Karatay ilçesi ve Konya halkına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
KARATAY KAYMAKAMI SİNOP’A VALİ OLDU
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Valiler Kararnamesini onayladı. Gül’ün onayladığı kararnameyle 12 ilin valisi merkeze çekilirken, 15 ile yeni vali ataması yapıldı. Karatay Kaymakamı Mustafa Hakan Güvençer de Sinop Valiliğine atandı. 
İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu’nun imzasından sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı ve Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayınlanan atama kararnamesindeki yeni görevlendirmeler şöyle:
Sinop: Konya Karatay Kaymakamı Mustafa Hakan Güvençer
Aksaray: Sakarya Valisi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alimoğlu
Hakkari: Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Muammer Türker
Erzincan: Gaziantep İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Demir
Kilis: Bursa Yıldırım Kaymakamı Turhan Ayvaz
Mardin: İstanbul Avcılar Kaymakamı Hasan Duruer
Isparta: Çankırı Valisi Ali Haydar Öner
Çankırı: Isparta Valisi Şemsettin Uzun
Eskişehir: Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar
Bartın: Merkez Valisi Halil Işık
Rize: İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zekeriya Şarbak
Çanakkale: Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdulkadir Atalık
Bitlis: Hukuk Müşaviri Nurettin Yılmaz
Yalova: İstanbul Sarıyer Kaymakamı Mehmet Ersoy
Elazığ: Mülkiye Başmüfettişi Muammer Erol Elazığ.
MERKEZE ÇEKİLENLER
Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Erzincan Valisi Ali Güngör, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, Rize Valisi Kasım Esen, Sinop Valisi Zeki Şanal, Aksaray Valisi Sebati Buyuran, Bartın Valisi İsa Küçük, Yalova Valisi Yusuf Erbay, Kilis Valisi Nevzat Turhan, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.