Bekir Bozdağ: Gündemimizde Genel Af Yok

Bekir Bozdağ: Gündemimizde Genel Af Yok

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümetin gündeminde genel af olmadığını belirterek, iç siyasette birilerinin vatandaşı kendi arzusuna göre yönlendirmek istediğini ve Bahçeli’nin yalan söylediğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümetin gündeminde genel af olmadığını belirterek, iç siyasette birilerinin vatandaşı kendi arzusuna göre yönlendirmek istediğini ve Bahçeli’nin yalan söylediğini söyledi.

Yozgat’ın Sorgun İlçesinde partisinin bayramlaşma programına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bozdağ, bir gazetecinin afla ilgili sorusuna, "Gündemimizde genel af yok. Nerden böyle bir şeyi çıkartıyorlar. Belli ki iç siyasette birileri vatandaşı kendi arzusu, istikametinde yönlendirmek için yalan uydurmaya başlıyorlar. Bahçeli'nin söylediği yalan." dedi.
Türkiye'nin ramazan ayını ve bayramı huzur içinde geçirdiğini ancak diğer İslam coğrafyasındaki ülkelerin aynı huzuru yaşayamadığını belirten Bozdağ, “Türkiye dışında İslam coğrafyasının birçok yerinde ramazan ayı ve bayramın hüzün içinde geçti. Maalesef Suriye'de Esed'ın zulmü sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini geçti. Mısırda yaşananları biliyorsunuz. Başka yerlerdeki yaşananları takip ediyorsunuz. Biz Suriye'de ve başka yerlerde insanların ölmesine ve öldürülmesine yol açan her hadisenin ülke olarak karşısında durduk. Suriye'de de aynı şekilde Esed zulmünün karşısında mazlum olan insanların yanında yer aldık. Türkiye'ye yakışan da bu." diye konuştu.

Son 7 aydır terörle mücadele kapsamında şehit polis ve askerin olmadığını vurgulayan Bozdağ, Türkiye'nin çözüm sürecini iyi yürüttüğünü ifade etti. Bozdağ, şöyle dedi: "Terör bittiği zaman Türkiye terörle mücadeleye harcadığı kaynakları kendi kalkınması için harcayacak ve o zaman daha da güçlü bir ülke olacak. Terörle mücadele konusunda bugüne kadar resmi makamlar 400 milyar lira harcama yapıldığını gösteriyor. Ama gayri resmi rakamlar daha da büyük harcamalar yapıldığını gösteriyor. Trilyonlarca dolar. Şimdi biz terörle mücadelenin bittiği bir ortamda senede 15-20 milyar doları terörle mücadele yerine Türkiye'nin işinin, aşının çoğalmasına, istihdamın olmasına, ekonominin kalkınmasına, alt yapısına, üst yapısına harcamış olsak Türkiye'yi kimse tutamaz. Şimdi bundan rahatsızlıklar var. Bunu burada bir kez daha söylemek isterim. Terör meselesini çözmek cesaret ister, yiğitlik ister, risk almak ister. Türkiye bu meseleyi bu dönemde çözemezse ikinci bir Tayyip Erdoğan gelene kadar terör konusunu konuşmaya devam eder."
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.