Bayramda Trafik Ekiplerine Esktra Görev Yazılmayacak, Akaryakıt Sorulmayacak

Bayramda Trafik Ekiplerine Esktra Görev Yazılmayacak, Akaryakıt Sorulmayacak

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı boyunca trafik denetimlerine bürolarda görevli polislerin de katılacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı boyunca trafik denetimlerine bürolarda görevli polislerin de katılacağını açıkladı. Trafik personelinin bayram tatili boyunca maç, konser, toplantı gibi programlarda güvenlik nedeniyle görevlendirilmeyeceği ve tatil süresince trafik ekiplerine yönelik akaryakıt kısıtlamasına gidilmeyeceği bildirildi.

Cihan Haber Ajansı muhabirinin Ramazan Bayramı trafik tedbirlerine yönelik sorularını cevaplandıran Emniyet Genel Müdürlüğü, bürolarda çalışan personellerin de denetimlerde kullanılacağını açıkladı. Kocaeli-İstanbul, Kırıkkakale-Ankara, Afyonkarahisar Kavşağı gibi yoğun bölgelerdeki trafik ışıklarında aksama yaşanmaması için ilave ekiplerin görevlendirildiğinin vurgulandığı açıklamada, son yıllardaki kaza sebeplerinin incelendiğinde hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlali gibi sebeplerin önde geldiği vurgulandı.

TRAFİK POLİSLERİ KONSERE GÖNDERİLMEYECEK

Trafik denetimlerinde 'yakalanma algısı'nı artırmak amacıyla sivil kıyafetli polislerin görev yapacağınınn altının çizildiği açıklamada, "Yol kullanıcıları üzerindeki algılanan yakalanma riskini artırmak amacıyla, trafki denetim hizmetlerinde görevli ekip ve personelin uygun görülecek bir kısmı sivil ihbarlı denetimlerde görevlendirilecek. Yakın takip, kırmızı ışık ihlali sürücülerin araç kullanırken cep telefonu kullanımı gibi kural ihlallerinin tespitini yaparak, güzergah üzerindeki çevirme ekiplerine bildirilecektir. Bayram tatili boyunca il emniyet müdürlüklerimizin aldıkları trafik tedbirlerini yerinde görmek, karayolu güzergahlarında bulunan trafik kuruluşlarını, ekiplerini ve personelini denetlemek amacıyla merkezden denetleme ekipleri çıkartılacaktır. Trafik personeli bayram tatili süresince maç, konser, toplantı gibi programların güvenliği için görevlendirimeyecek. Gerektiğinde bu tip etkinliklerde sadece trafik tanzimi ve denetimi amacıyla görevlendirilmeler yapılabilecek. Bayram tatili boyunca trafik ekiplerine akaryakıt kısıtlamasına gidilmeyecek." denildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.