Başarılarını kanıtladılar

Başarılarını kanıtladılar

Gökcem İletişim, Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezinde eğitim gören Down Sendromlu çocuklar için düzenlenen programda miniklerin yüzleri gülerken ailelerinin ise gözleri doldu

Kuruluşunun 2. yıldönümünü aynı zamanda Dünya Down Sendromlular Günü olan 21 Mart’ta Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen coşkulu bir etkinlik ile kutlayan Gökcem İletişim, Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi yakaladığı başarı ile bir kez daha adını duyurdu.
Merkez, geçen yıl hem minikleri hem ailelerini bir sürpriz yaparak sanatçı Yavuz Bingöl’ü gecede konuk etmişti. Bu yıl ise aynı heyecan ve aynı sürpriz bir kez daha yaşandı. Minikler öğretmenlerinin katkıları ile hazırlanan programı sergilerken, sahneye bu kez sanatçı Murat Kekilli geldi. Minikler ve salonu dolduran yüzlerce aile sanatçıyı bir anda karşılarında görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Down Sendromlu çocuklara destek olmak geceye katılan sanatçı Murat Kekilli’nin yanı sıra çekimlerini halen Konya’da sürdüren Tek Türkiye Dizisi’nin ekibi de minikleri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Gecenin bir başka sanatçı grubu ise İzmir’den gelen Ömer Hulusi Er, Selçuk Gönüldaş, Derya Gönüldaş, Onur Dalaman, Hüseyin Erci, Yüksel Aksu, Cem Akgün ve Necdet Küçükbıyıklar’dı. Sadece miniklerin hem miniklerden hem ailelerinden büyük alkış aldı. Hiç bir şekilde ücret almayan ve tek amaçlarının sadece Down Sendromlu çocukların gönüllerini almak olduğunu söyleyen sanatçılar bu örnek davranışları ile hem miniklerden hem salonu dolduran yüzlerce aileden büyük alkış aldı.
Tüm protokol üyelerinin davet edilmesine rağmen miniklerin mutlu gününde sadece Karatay İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Türkmenoğlu’nun bulunması dikkat çekerken, AKTİSAD Başkan Yardımcısı Bahattin Canbilen ve geceye Ankara’dan özel olarak katılan Prof. Dr. Mehmet Özyürek, Gökçem ailesini yalnız bırakmadı.
2007 yılı Temmuz ayı içerisinde hizmete açılan ve Konya’da tek olma özelliğine sahip olan Gökcem İletişim, Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi’ni kurarak bu durumda olan minikleri bağrına basıyor. Dev Çelik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sanayici Uğur Devecioğlu ve eşi Yasemin Devecioğlu bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederken, “Kendi oğlumuz Gökhan ile birlikte Down Sendromlu çocukların eğitimlerini sağlamak amacıyla kurduğumuz eğitim merkezimiz bu gün 2 yaşına girdi” dedi.
Programın ardından Devecioğlu ailesi gecede kendilerini yalnız bırakmayan tüm sanatçı ve şimdiye kadar eğitim merkezine katkıları geçenlere teşekkür plaketi verdi.
ALİ SAİT ÖGE 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.