Başak Lisesi mezunları bir araya geldi

Başak Lisesi mezunları bir araya geldi

Başak ve Elmas Lisesi Mezunları Mensupları Derneği (BEMDER) düzenlediği arabaşı ve aşure gecesi ile mezun olan öğrencileri ve öğretmenlerini bir araya getirdi.

Özel Başak Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen organizasyona mezun olan öğrencilerin katılımı oldukça yoğun oldu. Başak Lisesi mezunlarından Hamdi Bağcı’nın Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını BEMDER Başkanı Mustafa Yalçın yaptı. Mustafa Yalçın, “Başak ve Elmas Lisesi mezunları olarak kaynaşma, dayanışma ve birlikteliğimizin devamlılığını sağlamak için dernek kurduk. Katılımların her geçen gün biraz daha arttığını görmek bizi onurlandırıyor” dedi. Derneği yanı sıra kurdukları Es-Selam dergisi ile de yayın hayatına atıldıklarını bildiren Yalçın, dernek üyelerinin dergiyi takip ederek birbirilerinden haberdar olduklarını, yaptıkları faaliyetleri öğrendiklerini, bunun yanı sıra da dergide eğitici konulara yer verdiklerini bildirdi. Mustafa Yalçın, Başak – Elmas Lisesi mezunları olarak her daim beraber olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
KISA ZAMANDA UZUN YOL ALDIK
Gecede söz alan Başak Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ramazan Aksoy da derneğin kurulduğu günden bu yana kısa sürede uzun yol kat ettiğini bildirerek, dernek üyelerini tebrik etti. Aksoy, “Biz öğretmenler kitaplardan okuyarak öğrendiklerimizin öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Ancak, en büyük tecrübeyi de yine öğrencilerimizden elde ediyoruz. Onlarla birlikte yaşadığımız hatıralar, güzel anılar, birlikte aldığımız başarılar ve güzellikler bizleri biraz daha olgunlaştırıyor. Okulumuzdan mezun olarak yüksek makam ve mevkilere ulaşmış öğrencilerimizi görmek bizi onurlandırıyor” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından gecenin anısına dernek organizasyonunda emeği geçenlere plaket verildi. Program, arabaşı ve aşure ikramıyla birlikte yapılan sohbetle son buldu.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.