Bahçeli Başbakan’ı eleştirdi

Bahçeli Başbakan’ı eleştirdi

Yerel seçimler öncesinde Konyalı seçmenleri ile bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayip Erdoğana yüklendi

29 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Konyalı seçmenleri ile bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülke geleceği açısından seçimlerin önemine değinerek, vatandaşları 29 Mart günü sandık başına davet etti. Devlet Bahçeli ayrıca, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin milli görüşten tamamıyla soyutlandığını ifade ederek Başbakan Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdi.
AKP MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARDI
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendisini tamamen Milli Görüş’ten soyutladığını dile getiren Devlet Bahçeli, AKP’nin Milli Görüş gömleğini çıkardığını söyledi. Bahçeli, “Milli Görüş gömleğini sırtından çıkaran AKP yerine önünde AB, arkasında ABD yazan bir tişört giydi” dedi. Başbakan’ın yaptığı yurt dışı gezilerini eleştiren Bahçeli, “Millet seni çeşitli ülkelerde gezerken değil, Ankara’da işinin başında görmek istiyor. Hem sağda solda geziyorsun, hem de bu geziler sırasında hazineden aldığın yolluklarla zengin oluyorsun. Partinin adı Adalet ve Kalkınma Partisi ama, ortada ne adalet var ne de kalkınma” diyerek eleştirdi.
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayip Erdoğan’ın muhalefet partilerine yönelik olarak söylediği “Biz 65 ili dolaştık, diğerleri henüz Ankara’dan bile ayrılmadılar” sözlerine de cevap veren MHP lideri Devlet Bahçeli, “Başbakan, devletin resmi uçağıyla 1 saat içerisinde gitmek istediği yere varıyor. Gittiği yerde de makam araçları onu bekliyor. Yani devletin bütün imkanlarını seferber ediyor. Sonra da bir yere gittiği zaman Davos Fatih’i gibi, Osmanlı’nın son padişahı gibi böbürlenerek şehre giriyor. Halbuki bir şeyi unutuyor, onu oralara bu millet getirdi ve o mevkilerden alacak olan da yine bu millettir” ifadelerini kullandı.
‘AKP HÜKÜMETİ MİRASA KONDU’
Başbakan Erdoğan’ın diğerlerinin hayal bile edemediği yatırımları yaptık, yapmaya devam edeceğiz söylemlerini de sert bir dille eleştiren Devlet Bahçeli, bugün yapılan bir çok yatırımın temellerinin 57. hükümet döneminde atıldığını ifade etti. Hızlı tren projesi, Boğaziçi Tren projesi gibi bir çok projenin 57. hükümet döneminde hazırlandığını kaydeden Devlet Bahçeli, IMF’den alınan kredilerin nerelerde harcandığını sorguladı. 57. hükümet döneminde de IMF ile anlaşma imzalanarak borç alındığını aktaran Bahçeli, “O dönemde ülkemizde büyük bir deprem olmuş ve bir çok yer yerle bir olmuştu. Bu bölgelerde daha hızlı çalışma yapabilmek için 28,5 milyon dolar kredi alındı. Başbakan ise 2005 yılında IMF’den 13,5 milyon dolar kredi çekti. Bu paranın nereye gittiği meçhul. Halkımız bu paranın nerelerde kullanıldığını öğrenmek istiyor” diye konuştu.
Özelleştirme adına Türkiye’de faaliyet gösteren 46 bankadan 23 tanesinin dış kuvvetlere satıldığını dile getiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Yabancılar eline geçen bu bankalar, zor durumda kalan çiftçilerimize tarlalarını ipotek etmeleri karşılığında yüksek miktarlarda kredi veriyor. Yarın dört gün sonra bu borçlar ödenemeyince ne olacak. Çiftçiye ananı da al git diyen başbakan, bu bankaların sahiplerine toprağını da al git mi diyecek” dedi.
6 YILDA YOKSULLUK, YOLSUZLUK VE İŞSİZLİK ARTTI
6 yılı aşkın süredir iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ülkeye hiçbir katkısı olmadığını vurgulayan Devlet Bahçeli, “Ülkemiz bu sürede yoksulluk, açlık, yolsuzluk, asayişsizlik, aile faciaları ile çalkalandı. Türkiye’de işsizlik başını almış giderken krizi ABD’de de var diyerek geçiştirmek yanlıştır. Bugün 5 milyon 800 bin işsizimiz var ve bunların büyük çoğunluğu gençlerden oluşuyor. Esnaf iş yapamıyor, boş raflar doldurulmuyor, emekli ve memur ağlıyor. Bu ortamda kriz bizi teğet geçmiş olabilir mi? Halkın bağrını deldi de geçti. Eğer teğet geçtiyse ancak, Başbakan’ın yandaşlarını teğet geçmiştir” diye konuştu.
Yerel seçimlerde Başbakan’ın ayaklarının yere bastırılması için AKP’nin oy kaybetmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Selçuklu’nun başkenti Konya’da artık MHP’ye sıra gelmiştir” dedi.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.