Aysel Tuğluk'a polis tekmesi!

Aysel Tuğluk'a polis tekmesi!

Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak için yapılan eylemlere polis müdahale etti, bir polis memuru Aysel Tuğluk'a tekme atarken objektiflere yakalandı...

Cezaevlerinde binlerce tutklu ve hükümlünün katıldığı açlık grevleri 60. gününe girerken Diyarbakır yine karıştı. BDP milletvekilleri eyleme destek olmak amacıyla açlık grevine girerken Diyarbakır'daki yürüyüşe yapılan polis müdahalesi çarpıcı anlara sahne oldu.

BDP Diyarbakır İl Örgütü öncülüğünde DTK binasına yapılmak istenen yürüyüşe polis müdahale etti. Müdahale esnasında polis tarafından DTK binasına gaz bombaları atıldı. Kitle 12 Eylül'den beri devam eden süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerine ilişkin Emek Caddesi üzerinden DTK'nin bulunduğu Konuk Evi'ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılan kitleye polis Koşuyolu Parkı önünde müdahalede bulundu. Polisin gaz bombası ve tazyikli suyuna karşı kalabalık taşlarla karşılık verdi.

AYSEL TUĞLUK'A POLİS TEKMESİ

Çatışmalar Ofis Semti’ne yayılırken, polis süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde bulunan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk ile BDP'li vekil ve DTK Daimi Meclis üyelerinin bulunduğu DTK binasına gaz bombasıyla saldırdı. Bir polis memurunun Aysel Tuğluk'a attığı tekme objektiflere takılırken atılan gaz bombaları binanın camlarını kırarak içeri girerdi. Müdahale esnasında açlık grevindekilerin yaralandığı ve fenalık geçirdiği bildirildi. Saldırı sırasında en az 1 kişi gözaltına alınırken, açlık grevindeki milletvekilleri ile kitle DTK binası önünde oturma eylemi yaptı.

 


ayseltugluk.jpg

ayseltugluk2.20121111163831.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum