Artvin Valisi Kalkan, Hakkari'ye Atandı

Artvin Valisi Kalkan, Hakkari'ye Atandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler kararnamesi ile vali atamaları yapıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler kararnamesi ile vali atamaları yapıldı. Kararname ile Artvin Valisi Necmettin Kalkan Hakkari'ye atanırken , İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su Artvin'e Vali olarak atandı

"VALİ KALKAN"

Vali Kalkan 1967 yılında Malatya'da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Vefa Lisesi ve Malatya Kubilay Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl stajını tamamlayarak, İstanbul Barosu'ndan Avukatlık Ruhsatını aldı. 1989 yılında Elazığ Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığı'nda göreve başladı. 1990 yılında 1 yıl süre ile yabancı dil öğrenimi ve yerel yönetim incelemeleri için İngiltere'de bulundu. Şuhut Kaymakam Vekilliği, Sütçüler Kaymakamlığı, Sason Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Rize-Pazar Kaymakamlığı, Kocaali Kaymakamlığı, Kocaeli Vali Yardımcılığı ve Sancaktepe Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 17.08.2011 tarih ve 2011/2153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Artvin Valiliğine atanarak, 08.09.2011 tarihinde görevine başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

"VALİ SU"

"25.06.1959 yılında Konya’da doğan Ali İhsan Su, Üniversite öncesi eğitimini Konya’da tamamlamıştır.
İ.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1985 yılında mezun olup, master eğitimini bitirdikten sonra 1988 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.
Bitlis-Ahlat İlçesi Kaymakam Vekilliği yapan Ali İhsan SU, 76. dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek, kurucu kaymakam olarak Ankara-Evren İlçesi Kaymakamlığına atanmıştır. Evren İlçesinin İlk Kaymakamı olarak İlçe kuruluşunu tamamlamıştır. Daha sonra Diyarbakır-Çermik İlçesi Kaymakamlığı, Hakkâri İli Vali Yardımcılığı, Afyon-Çay İlçesi Kaymakamlığı, Bilecik-Söğüt İlçesi Kaymakamlığı, Samsun-Terme İlçesi Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur. En son İskenderun Kaymakamlığı yapmaktaydı

1989 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre ile İngiltere’ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen Ali İhsan Su, Valilik düzeyinde birçok takdir ve teşekkür belgesi almış olup, ayrıca çalıştığı İl ve İlçenin sivil toplum kuruluşlarından da çeşitli ödüller almıştır. 1985 yılında bitirdiği Siyasal Bilgiler Fakültesinin ardından İ.Ü.Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi dalında master yapmış ve Kamu Yönetimi Uzmanı unvanı almıştır. İçişleri Bakanlığının düzenlemiş olduğu AB Fonları, Afet Yönetimi, İnsan Hakları, Sınır Mevzuatı, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma, Yerel Yönetim Reformları, Yönetim ve Denetim v.b. konularda hizmet içi eğitim kurslarına katılmış ve başarı ile tamamlamıştır.

2006 yılında kabul edilen “1700 Sayılı Dâhiliye Memurları Kanunu”na eklenen ek 3.maddesine ve ilgili yönetmeliğin hükümlerine istinaden “Birinci Sınıf Mülki İdare Amiri” statüsüne yükselmiştir.
İçişleri Bakanlığının 2010 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İskenderun Kaymakamlığına atanan Ali İhsan Su, evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir."

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.