Amaçlarına ulaşamayacaklar

Amaçlarına ulaşamayacaklar

Son günlerde gündemi meşgul eden ve ülke genelinde büyük tepkilere neden olan Ermenilerden Özür Diliyorum kampanyasına bir tepki de Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEMBİRSEN)den geldi.

BEMBİRSEN Konya Şube Başkanı Sait Közoğlu, ülke gündeminin gereksiz yere meşgul edildiğini belirterek, “Özür diliyorum kampanyasını düzenleyen fikir babalarına, annelerine ve ona destek ve ortak olan katılımcılara sormak istiyorum. 1980’li yıllarda eli kanlı terör örgütü Asala tarafından şehit edilen ve nedense hala failleri meçhul olan şehitlerimizin yani bürokrat, diplomat ve güvenlik görevlilerimizin aziz hatıralarını hatırlatmak isterim. Sözüm ona özür dilediklerimizden herhangi bir özür, af ve iyi dilek temennisi olarak geri dönüş aldınız mı? Karabağ’da katledilen kardeşlerimizin kanları daha kurumadı. Türk milleti, tarihimizde yüzümüzü kızartacak, özür dilememizi gerektirecek hiçbir şey yapmamıştır. Bu tür söylemlerle içimizde parçalanma oluşturmak isteyenler amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar” diyerek tepkisini belirtti.

Emperyalist güçlerin yaptığı bu çalışmalarla ülke içinde karışıklık ve karmaşa ortamı oluşturmayı, bunun sonucunda da içten parçalanmaya neden olmayı amaçladıklarını ifade eden Sait Közoğlu, son dönemde siyaset alanında gerçekleşen başörtüsü ve çarşaf açılımının birlikteliğin sağlanması açısından önemli bir gelişme olduğunu dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için yapılan söylemlerin de son derece yanlış ve yıpratıcı olduğunu vurgulayan Közoğlu, “Bu milletin vekiliyim diyen bin insana hiç yakışmayacak sözler sarf edilmesini nefret ve şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanlığı gibi bir makamı yaptırmaya hiç fırsat verilmemesi gerekir. Bu ülkenin birliğini, kardeşliğini zedelememek gerekir” dedi. Türk milletini içten yıkmak isteyenlerin bu emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklarını vurgulayan BEMBİRSEN Konya Şube Başkanı Sait Közoğlu, bu saldırıları düzenleyenlerin Türk milletinden özür dilemesi gerektiğini sözlerine ekledi.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.