Akyüreke içinize sindi mi? sorusu

Akyüreke içinize sindi mi? sorusu

Başbakanın katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek 88 yatırımın için bilgilendirme toplantısı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bir gazeteci, ''Burada birçok proje var. Yollar bile 88 yatırıma dahil edilmiş. Hangisi içinize sindi? sordu.

 Akyürek, cevap olarak yatırım tutarının 422 milyon YTL’ye ulaştığını ve hepsinin birbirinden değerli olduğunu söyledi. Diğer bir gazeteci ise Akyürek’e “Siz belediye başkanı olduğunuzda Konya kaç yaşındaydı. Şimdi kaç yaşında?” sorunca, “Konya’nın 9400 yıllık tarihi varsa şimdi 9405 yaşında” cevabını verdi.

BAŞBAKAN, ŞEB-İ ARUS’A 6. KEZ KATILACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bera Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, yarın akşam yapılacak olan Şeb-i Arus Törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılmasının beklendiğini ifade ederek, gelmesi durumunda Erdoğan’ın 6. kez törenlere katılmış olacağını kaydetti. Akyürek, yarın eski adliye binasının bulunduğu alanda toplu açılış töreni düzenleneceğini vurgulayarak, ''Saat 13.00’de Erdoğan’ın katılımıyla tören yapacağız. Tören yapılacak alanı Kent Meydanı olarak düzenliyoruz. Burasının Kent Meydanı olmasında Başbakan Erdoğan’ın büyük desteği oldu. Töreni burada düzenleyerek kendisine teşekkür etmiş olacağız. Görselliği ön planda tutacak çalışmalar yapacağız. Törende, park, cadde, yol, şehitlik, köprülü kavşak ve alt geçitlerden oluşan toplam 88 yatırımın açılışı yapılacak'' diye konuştu.  Bir gazeteci Akyürek’e “Burada birçok proje var. Yollar bile 88 yatırıma dahil edilmiş. Hangisi içinize sindi? Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, adaylığını kendisi açıkladı. Siz kendiniz mi açıklayacaksınız? Seçim yaklaşıyor karneniz pekiyi ile mi dolu?” şeklinde sorular yöneltti. Akyürek de projelerin hepsinin birbirinden önemli ve değerli olduğunu belirterek, “88 yatırımın maliyeti 422 milyon YTL’yi buluyor. Biz göreve geldiğimizde 100 bin metre karelik park bir taneydi. Biz bu sayıyı artırdık. 500 bin tona yakın asfalt yapıldı. Bu bizden önceki dönemler yapılanlardan oldukça fazla. Adaylık konusunda da takdir teşkilatın ve genel başkanımızındır. Karneyi halk verir, seçmen verir. Seçimlere fazla zaman kalmadı. Karnenin nasıl olduğunu seçimlerde hep birlikte görürüz” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.