Akademik beceri artacak

Akademik beceri artacak

Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları 4. Ulusal Bilim Kampı’nın sergi ve ödül töreni, çevrim içi yöntemle gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen ‘Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları 4. Ulusal Bilim Kampı’nın sergi ve ödül töreni, çevrim içi yöntemle 3 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Normal şartlarda geçtiğimiz yıl Haziran ayında yapılması planlanan ama salgın süreci nedeniyle bugüne kadar tehir edilen sergi ve ödül töreni, aynı gün iki farklı oturumda gerçekleşti.

Proje sunumlarının yapıldığı ilk oturumun açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşen bilim kampının neticesinde öğrencilerimizin ortaya çıkardığı projelerin, Necmettin Erbakan Üniversitesinden akademisyenlerden oluşan heyetler tarafından incelendiğini ve kendi kategorilerine göre de derecelendirildiğini vurguladı. Öğrencilerin çok önemli çalışmalar ortaya çıkardıklarını ifade ederek her birini tebrik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları, Öğrenme Süreçleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Daire Başkanı Mehmet Bölücek de konuşmasında 2017 yılından bu yana gelenekselleştirmeye çalıştıkları bu kamp ile akademik bilgiyi beceriye çevirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu da konuşmasında Konya’nın 10 bin yıla uzanan bir geçmişe sahip bir şehir olduğunu vurgulayarak, böylesine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dereceye giren öğrencileri tebrik ederek diğer öğrencilerimizin de çalışmalarına devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan da öğrencilerin bu süreçte çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyleyerek bu tarz organizasyonların kaybedeninin olmayacağını söyledi. Bu dönemlerde kazanılan tecrübelerin önemine dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının ardından 5 farklı kategoride dereceye giren öğrencilerin projelerinin sunumları gerçekleştirildi. Ödül töreni olarak düzenlenen ikinci oturumun da açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük yaptı. Her biri büyük umutlar vaat eden bu projelere lise çağlarında imza atmış olan gençlerin, daha büyük ve bilim tarihine adını yazdıracak eserler ortaya koyacaklarına olan inancını dile getirdi. 4. Ulusal Bilim Kampı’nın Konya’da gerçekleşmesine imkân sunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a; tüm eğitim çalışmalarına öncülük eden ve destek veren Konya Valisi Vahdettin Özkan’a; Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a; Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Cem Zorlu’ya; Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete’ye ve bu bilim kampının düzenlenmesinde emeği ve desteği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu da şartlar oluştuğunda ödül alan öğrencilerimizi Konya’da misafir etmek istediklerini söyleyerek dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan da dereceye giren ve girmeyen tüm öğrencilerimizi tebrik ederek paydaş kurumlara teşekkürlerini iletti. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete ise bu kampın öğrencilerimize sorgulama yapma ve problem çözme yeteneği kazandırmayı amaçladığını belirterek onları bilimsel çalışma yapmada teşvik ettiğini ifade etti. Değerlendirmede belirlenen başlıkların önemine dikkat çekerek öğrencilerimize ve tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti. Konya Vali Yardımcısı Faruk Bekarlar konuşmasına dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederek başladı. 4. Ulusal Bilim Kampına Konya olarak ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirerek bilimsel çalışmalarda bulunmanın önemine değindi. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözüne vurgu yaptı. Kategorilerine göre dereceye giren okulların ilan edilmesinin ardından program sona erdi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.