AK Parti'ye en büyük darbeyi yandaş medya vurdu

AK Parti'ye en büyük darbeyi yandaş medya vurdu

Başbakan Davutoğlu'na danışmanlık da yapmış bir gazeteci olan Etyen Mahçupyan, "yandaş" olarak anılan medya organlarının AK Parti'ye fayda değil zarar verdiğiini söyledi.

Başbakan Davutoğlu'nun yaş haddinden dolayı emekli olan fahri danışmanı Etyen Mahçupyan, katıldığı bir televizyon programında sunucunun, medyaya ilişkin genel bir sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Seçmene bir mesaj verdi deniliyor, bence, seçmene bir mesaj vermedi ama siz kendinize bir mesaj çıkartabilirsiniz. Ben Türkiye'de medyanın ve kendisini AK Parti'ye yakın hisseden, zanneden ve bu yönde uğraş veren medyanın AK Parti'ye yararlı olduğunu düşünmüyorum. AK Parti'nin oy kaybetmesine ve bizzat AK Parti seçmeninin beğenisinden uzaklaşmasına neden olunduğunu düşünüyorum."

TİRAJLARINA DA YANSIYOR

Mahçupyan şöyle devam etti:

"Zaten bu tirajlara da yansıyor, seyretme oranlarına da yansıyor. Yani, kavga ortamı, her zaman medyayı öldürüyor. İki tarafta da hasar verdi bence. Çünkü; kavga demek, medya kişisinin siyasileşmesi demek ve o zaman da gazetecilik fonksiyonunu yapmaktan artık vazgeçmesi demek. O zaman olayın bütününe bakmıyorsunuz demektir artık. Tamamen öznel tercihler yapıyorsunuz demektir. Savunmak üzere bir şeylere bakıyorsunuz ya da vurmak üzere delil topluyorsunuz demektir. Şimdi böyle baktığınızda da zaten bir yerden sonra düzeyiniz düşüyor. Eğer toplumun düzeyi aynı yerde sayıyor olsaydı sorun yoktu ama öyle değil... Bizzat AK Parti aslında toplumun düzeyini çok yukarıya çekti. Biz artık birçok şey farklı diyoruz ve bütün bunlar AK Parti'nin yarattığı yeni dönemde oldu."

AK PARTİ'YE AYAK BAĞI OLUYORLAR

Mahçupyan, AK Parti'ye yakın bazı medya organlarının kavgacı üslupları nedeniyle antipati topladığını ve bu sebeple de AK Parti'ye yararlarından çok zararlarının dokunduğunu ifade ederek, "Ancak medyada AK Parti savunuculuğu kesinlikle değişmesi gereken bir durum. Çünkü zaten bunun da karşılığı bugün alınıyor. Siz piyasaya çıkıyorsunuz, okunma, takip edilme, dikkat çekme, prestij yaratma oranınızla kendinizi kanıtlayacaksınız... Ben bu durumda AK Parti'ye yakın medyanın iyi bir sınav vermediğini düşünüyorum. AK Parti tarafından bakıldığında, medyadaki bazı organların AK Parti'ye ayak bağı haline geldiğini düşünüyorum" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.