Ağaoğlu'na kötü haber

Ağaoğlu'na kötü haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ağaoğlu'nun işletme hakkı sözleşmesini iptal etti.

Ali Ağaoğlu'nun Maslak 1453 projesinin olay yaratan reklamlarında kullandığı Fatih Orman'ı bugüne dek çok tartışılmıştı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tartışmalar üzerine "Fatih Ormanı’nın, İstanbul 1453 projesi ile hiçbir ilgisi yoktur, tahsis edilmemiştir. Ormanın kesilmesi de söz konusu değil" şeklinde açıklama yapmış, Ağaoğlu da tüketiciyi yanılttığı için eleştirilmişti.

GERÇEK TWİTTER'DA ORTAYA ÇIKTI

Ancak daha sonra Twitter'da ortaya çıkan gerçek Bakanlığı zor durumda bıraktı. Twitter'da bir kullanıcı Ali Ağaoğlu'na ait şirketin Fatih Ormanı mesire alanına girerken kendisinden 10 TL para alındığını söylemiş, faturanın resmini de Twitter'dan paylaşmıştı. 

İZİN ALMAKSIZIN AĞAOĞLU'NA DEVREDİLDİ

Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Fatih Ormanı B Tipi Mesire Yerinin işletmeciliğini yürüten AKC Petrol Ürünleri'nin sözleşmesini, idareden izin almaksızın işadamı Ali Ağaoğlu'nun da arasında bulunduğu gruba hisse devri yaptığı gerekçesiyle feshetti. Depozito ve teminatları gelir kaydedilecek olan AKC Petrol Ürünleri, mesire yerini 10 gün içinde hasarsız olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na devredecek, ayrıca 1 yıl boyuncada devlet ihalelerine giremeyecek.

BAKANLIĞA GERİ DEVREDİLECEK

İşletmeci şirket, 10 gün içinde tesisi ve sahayı boşaltarak hasarsız, elektrik, su, telefon ve benzeri her türlü borçlardan ve işletme bedelinden borçsuz olarak karşılıklı imzalanacak devir teslim tutanağı mukabilinde idareye teslim edecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.