Abdulkadir Karaduman: Doğu Türkistan’a ses olmaya devam edeceğiz

Abdulkadir Karaduman: Doğu Türkistan’a ses olmaya devam edeceğiz

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Böyle zamanlarda siyasi polemiklerin içerisine girmeyi doğru bulmadıklarını belirten Karaduman, “Acılarımız üzerinden siyasi şov yapılmasını üzüntüyle karşılıyoruz ve bunları reddediyoruz” dedi.

“UYGUR DOSTLUK GRUBU” KURULMALIDIR

Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulmün durmak bilmediğini söyleyen Karaduman, “TBMM’de acilen Uygur Dostluk Grubu kurulmalıdır. Bizler bu zulme sessiz kalmayacağız, her platformda Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin sesine ses olmaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Türkiye Büyük Millet Meclis’inde (TBMM) düzenlediği basın toplantısıyla gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Gara’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Karaduman, terör eylemini sert bir şekilde eleştirdi. Böyle zamanlarda siyasi polemiklerin içerisine girmeyi doğru bulmadıklarını belirten Karaduman, “Acılarımız üzerinden siyasi şov yapılmasını üzüntüyle karşılıyoruz ve bunları reddediyoruz.” dedi. 

DEVLET YÖNETMEK BAŞKA  ŞOV YAPMAK BAŞKA

‘Devlet yönetmek başka, şov yapmak başkadır’ diyen Karaduman “Bu iktidar devlet yönetmiyor, algıları yönetmek için şov yapıyor, hamaset yapıyor. Beceriksizliğinizin üzerini şov yaparak örtemezsiniz. 6 yıldır askerlerimiz terör örgütünün elindeyken ne yaptınız, çıkın bunun hesabını verin. Askerlerimiz PKK’nın elindeyken bu iktidar terör örgütü lideri Öcalan’ın mektubunu televizyonlarda okuttu. Askerlerimiz PKK’nın elindeyken, bu iktidar kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkardı. Yazıklar olsun. Terör örgütünün liderlerini televizyonlara çıkaracağınıza, askerlerimizi terör örgütünün elinden alsaydınız” ifadelerini kullandı.  Karaduman, 1996 yılında Refah Partisi milletvekili olan Fethullah Erbaş’ın PKK’nın rehin tuttuğu 8 askerimizi terör örgütünün elinden sağ salim aldığını hatırlatarak, şunları kaydetti: “İşte bu da devlet yönetmektir. Gelip Meclis kürsüsünden ucuz ve basit hamasetlerle beceriksizliğin üzerini örtmeye çalışmak da devlet yönettiğini zannetmektir. Peki ya niçin? Çünkü Milli Görüş anlayışında ne pahasına olursa olsun yaşatmak vardır.  Bizler yaşatmak için bütün yolları denemeyi inancımızın bir gereği olarak görüyoruz.”

SESLERİNE SES OLMAYA GAYRET EDECEĞİZ

Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulmün durmak bilmediğini söyleyen Karaduman, “Yıllardır anne ve babasından haber alamayan çocuklar, çocuklarından haber alamayan anne ve babalar seslerini duyurmaya çalışıyor. Ne yazık ki bu mezalim karşısında ülkemizi yönetenler, sessiz sedasız kör ve sağır kalmayı tercih ediyor. Bununla da kalmıyor, Çin büyükelçiliği ve konsolosluklar önünde seslerini duyurmaya çalışan mazlum Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz gözaltına alınıyor. Bu zulümlere ses çıkarması gereken iktidar, mazlumların sesini kısıyor. Türkiye acilen gözlemci bir heyeti zulüm bölgesine göndermeli, yaşanan ihlaller yerinde görülmelidir. TBMM’de acilen Uygur Dostluk Grubu kurulmalıdır. Bizler bu zulme sessiz kalmayacağız, her platformda Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin sesine ses olmaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’YE SERBEST OLAN  ESNAFA NEDEN YASAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart ayından itibaren kademeli olarak normalleşmeye gidileceğini açıklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karaduman, “Adaletsizliğin her konuda en kuytu köşeye dahi sirayet ettiği bu süreçte bu haberler artık umut vermiyor. Pandemi sürecinde çifte standardın en somut örneğini sergileyen iktidar partisi, aynı zamanda gerçeklerden ne denli kopmuş olduğunu da göstermiştir.  Vatandaşın cevabını merak ettiği bazı soruları buradan dile getirmek istiyorum. Kapalı spor salonunda sıkış tıkış kongre yapılabiliyorsa kongre salonunun dibindeki lokantam, çay ocağım, kafem, dükkânım neden kapalı? İktidar spor salonlarının lebalep, tıka basa, hınca hınç doluluğuyla övünürken, biz neden sosyal mesafeyi ihlal gerekçesiyle ceza yedik? AK Parti’ye serbest olan esnafa neden yasak?” diye sordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.