ZMO'da eğitim semineri

ZMO'da eğitim semineri

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Tarım Danışmanı sertifikasına sahip ve kendisini geliştirmek, var olan bilgilerini yenilemek isteyen ziraat mühendislerine, Hububatta Hastalık ve Zararlıları"

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Tarım Danışmanı sertifikasına sahip ve kendisini geliştirmek, var olan bilgilerini yenilemek isteyen ziraat mühendislerine, “Hububatta Hastalık ve Zararlıları" eğitimi verdi.
ZMO Konya Şube Binası eğitim salonunda 40 ziraat mühendisinin katılımıyla gerçekleşen “Hububatta Hastalık ve Zararlıları” eğitim semineri Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi ve ZMO Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Nuh Boyraz tarafından verildi. Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu, Hububatta Hastalık ve Zararlıları eğitimi, ZMO Konya Şube 2. Başkanı Celil Çalış'ın konuşmasıyla başladı. Bugün itibarı ile düzenlemeye başladıkları meslek içi eğitimlerin devam edeceğini belirten Celil Çalış, "ZMO Konya Şubesi'nin üyesi olan 20 tarım danışmanının, 'Tarım Danışmanı Uzmanlık Dalı Komisyonu' kurmak amacıyla şubemize yazılı olarak yaptıkları başvuruları oda yönetim kuruluna iletildi. Oda yönetim kurulunun olumlu kararı ile de 14 Mayıs 2011 Cumartesi günü Tarım Danışmanı Uzmanlık Dalı Komisyonu çalışmalarına başladı. Önümüzdeki günlerde Konya Şubesi'ne kayıtlı Tarım Danışmanı Sertifikası'na sahip tüm üyelerle de en kısa zamanda toplantı düzenlemeyi planlıyoruz. Komisyonumuzun çalışmalarının tarım danışmanlarımızın yaşamakta oldukları sorunların çözümlenmesine katkı sağlayacağı inancındayız" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.