Ziraat mühendislerine eğitim semineri

Ziraat mühendislerine eğitim semineri

Ziraat mühendislerine eğitim semineri

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Tarım Danışmanı sertifikasına sahip ve kendisini geliştirmek, var olan bilgilerini yenilemek isteyen Ziraat Mühendislerine  “Tarla bitkileri tarımında dengeli bitki besleme ve gübreleme” konulu eğitim semineri verdi.

ZMO Konya Şube Binası eğitim salonunda 31 ziraat mühendisinin katılımıyla gerçekleşen “Tarla bitkileri tarımında dengeli bitki besleme ve gübreleme” eğitimi Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Zengin tarafından verildi.

ZMO Yönetim Kurulu Üyelerinden Sevim Yönet, Doç. Dr. Nuh Boyraz, Ekrem Huğlu ve Hakan Kuşçu’nun da katıldığı “Tarla Bitkileri Tarımında Dengeli Bitki Besleme ve Gübreleme Eğitimi, ZMO Konya Şube Başkanı Özkan Taşpınar’ ın konuşmasıyla başladı. Özkan Taşpınar, konuşmasında şunları söyledi: “Coğrafyamızda ekilen tarla bitkilerinin veriminin ve kalitesinin yükseltilmesi bakımından düzenlediğimiz bu eğitim vazgeçilemez olan dengeli bitki besleme ve gübreleme ile alakalıdır. Bu eğitimlerle verim ve kalitede yaşanan tüm sorunları çözümleyebilir, kendi çiftçimiz ve toprağımız dururken dışarıdan ithalat yaparak yurt dışındaki çiftçileri ve toprak sahiplerini zengin etmek yerine kendi çiftçimizi kalkındırır,  hatta dışarıya ihraç eden bir tarım ülkesi olabiliriz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.