'Zabıta hoşgörüyle hareket etmeli'

'Zabıta hoşgörüyle hareket etmeli'

Zabıta Teşkilatının 188. kuruluş yıldönümü nedeniyle zabıta memurlarıyla bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, zorlu koşullarda görev alan zabıta memurlarının vatandaşa güven veren ve nezaketin hakim olduğu görev bilinciyle hareket

Zabıta Teşkilatının 188. kuruluş yıldönümü nedeniyle zabıta memurlarıyla bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, zorlu koşullarda görev alan zabıta memurlarının vatandaşa güven veren ve nezaketin hakim olduğu görev bilinciyle hareket etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Zabıta Teşkilatının 188. yılını kutlayan Başkan Uğur İbrahim Altay, “Belediyecilik hizmetlerinde son yıllarda önemli değişiklikler oldu. Fiziki belediyecilik, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik adına birçok alanda hizmet üretiliyor. Ama bir taraftan da şehrin düzenini korumak gerekiyor. Çok büyük bir alanda hizmet üretiyoruz. Bizim üniformalı birimlerimiz sizlersiniz. Bugünlerde özellikle 8 mahallede yapılan temizlik operasyonu, kaldırım işgalleriyle ilgili yaptığınız mücadeleden dolayı sizleri kutluyorum. İnşallah bu sürece kararlılıkla devam edeceğiz ki bunlar şehrin standardının yükselmesi, marka şehir haline gelmesinde önemli etkenlerden. Aynı zamanda da insanlar arasındaki adaleti sağlamanın önemli şartlarından biri. Bunu yapmak için iki düsturumuz var. Birincisi adalet. Herkese eşit davranmak zorundayız. Herkese farklı muamele yaparsak bu işi yürütemeyiz. İkincisi de kararlı olmak. Bu kararlılık yönetim olarak bizde var, sizinde adaletle ve hoşgörü içerisinde bu işi sahada çözdüğünüzü görüyorum. Bu işleri yaparken bu şehirde yaşayan vatandaşlarımızı incitmeden, kararlılıkla, azimle ama bir taraftan da hoşgörü ile insanların derdini dinleyerek, çözümler üreterek bu işi yürütmek gerekiyor. İnşallah bunları yaptıkça şehrimizin daha da güzelleştiğine hep birlikte şahit olacağız. Üstün gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum” dedi.

DENETİMLERDE BİLGİSAYAR UYGULAMASI

Programın sonunda Altay tarafından, mobil ekipler için alınan ve zabıta ekiplerinin sahadaki çalışmalarını seri ve düzenli hale getirecek tablet bilgisayarları ekip amirlerine verildi. Selçuklu Belediyesinin hizmet standartlarına uyumlu yazılımların yüklendiği tabletler, internete bağlanarak ortak veri havuzlarına anında veri aktarımı yapıyor. Yüklenen bu bilgilere anında ulaşabilecek olan zabıta ekipleri, ilçenin her yerinde daha etkin görev yapacak, vatandaşların sorunlarına daha kısa sürede çözüm bulacak. Ekiplerin birbirleri ile koordinasyonunu sağlamaya da yardımcı olan tablet bilgisayarların, navigasyon özelliği bulunurken video ve fotoğraf çekimi de yapabiliyor. 10 adet alınan tablet, sahadaki zabıta ekiplerine dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.