Yusuf Yerkel görevden alınacak mı?

Yusuf Yerkel görevden alınacak mı?

Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, "Yusuf Yerkel'in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kurumu'nda bulunduğu görevden alınacağı iddiaları doğru mudur?" diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu soruları sordu:

"Manisa Soma'da 14 Mayıs 2014 günü yere düşen bir vatandaşımıza tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'e, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktor Servan Gökhan tarafından 7 günlük iş göremezlik raporu hangi gerekçelerle vermiştir?

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktor Servan Gökhan 7 günlük iş göremezlik raporunu vermeden önce detaylı tetkikleri istemiş midir? İstemişse bu tetkikler nelerdir?

Sağlık Bakanlığı Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve görevli doktor Servan Gökhan hakkında inceleme başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

Yusuf Yerkel'in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile doktor Servan Gökhan'ı tercih etmesinin sebebi nedir?

14 Mayıs 2014 günü Manisa Soma'da yaşanan olay ile ilgili olarak Yusuf Yerkel'in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkini sağlayan kurum hangisidir?

Manisa Soma'da gerçekleşen olay sonucunda, iş göremezlik raporu, neden Manisa'da bulunan bir hastane tarafından verilmemiştir?

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel hakkında Soma İlçesi Cumhuriyet Savcılığı kasten adam yaralama suçlamasıyla soruşturma başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

Yusuf Yerkel'in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kurumu'nda bulunduğu görevden alınacağı iddiaları doğru mudur?

Yusuf Yerkel'in bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından korunduğu iddiası doğru mudur?"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.