Ysk, Ato Seçimlerinin İptali İçin Yapılan Son İtirazı Da Reddetti

Ysk, Ato Seçimlerinin İptali İçin Yapılan Son İtirazı Da Reddetti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönündeki başvuruyu reddettiğini açıkladı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönündeki başvuruyu reddettiğini açıkladı. Bezci, "Seçim tartışmaları artık bitti. Bıraksınlar bundan sonra ATO üyelerine ve ülke ekonomisine hizmet edelim." dedi.

        Salih Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Mayıs’ta yapılan seçimlerde 68 meslek komitesi ve 188 meclis üyesinin belirlendiğini hatırlatarak, 10 Mayıs’ta yapılan Yönetim Kurulu seçiminin ardından bazı komitelerin seçimlerinin iptali için seçim kurullarına başvurular yapıldığını kaydetti. ATO’nun 8 ayrı komite seçimi için iptal başvurusu yapıldığını belirten Bezci, 64. Meslek Komitesi’nin seçimlerinin yenilendiğini ve aynı kişilerin tekrar seçildiğini söyledi. Bezci, 7 komite için de Yüksek Seçim Kurulu’nun ret kararı verdiğini kaydetti.

        YSK'ya son başvurunun bankacıların kayıtlı bulunduğu 54. Meslek Komitesi için yapıldığını hatırlatan Bezci, tüm Türkiye genelinde banka şubelerinin odalara aynı şekilde kayıtlı olduğunu ifade etti. Bezci, "YSK’nın kararı 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönünde olsaydı bu komite olduğu gibi düşerdi ve Yönetim Kurulu seçimleri etkilenmezdi." diye konuştu.

        BAŞVURULAR OLUMSUZ SONUÇLANDI

        Bezci, komite ve meclis üyelerinin seçildiği 4 Mayıs’tan Yönetim Kurulu'nun seçildiği 10 Mayıs tarihine kadar komite seçimlerinin iptali için seçim kurullarına başvuru yapılmadığını da belirterek, asıl amaçlananın Yönetim Kurulu seçimlerini iptal ettirmek olduğunu söyledi. Bezci, "10 Mayıs’tan bu yana, arkadaşlarımızın seçim sonuçlarını içlerine sindirmelerini bekliyoruz. Komitelerin seçimlerinin iptali için yapılan başvurulardan olumsuz sonuçlar aldıkça, bizlere yönelik saldırılarının niteliğini değiştirmekteler." dedi.

        Seçim tartışmaları nedeniyle Ankara Ticaret Odası marka değerinin yıprandığını kaydeden Bezci, şunları kaydetti: "Bugün bizler görev başındayız ancak sonsuza kadar bu görevleri sürdürmeyeceğiz. Yarın bizlerin yerine tüccarı başka kişiler temsil edecek. Önemli olan zaten burada kişiler değil kurumdur. Ankara Ticaret Odası’nın adının böyle kişisel hırs kaynaklı, kayıkçı kavgasına dönüşen tartışmalarla yıpratılması gerçekten üzücüdür. Biz ATO yönetimi olarak bir an önce bu tartışmaların sonlanmasını istiyor ve üyelerimiz adına yaptığımız işlerle kamuoyunun önüne çıkmayı umuyoruz. Ankara Ticaret Odası olarak, üyelerimiz olan esnaf ve tüccarlar için, Ankara ve ülke ekonomisi için yapacak çok işimiz olduğunu biliyoruz ve işimizi yapmak istiyoruz."
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.