Yozgatlı Çiftçiler Tkdk Hibelerinden Faydalanmak İçin Proje Hazırlattırıyor

Yozgatlı Çiftçiler Tkdk Hibelerinden Faydalanmak İçin Proje Hazırlattırıyor

Yozgatlı çiftçiler, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü tarafından yüzde 65’a varan hibe desteklerinden faydalanmak için proje hazırlayan danışmanlara müracaat ediyor.

Yozgatlı çiftçiler, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü tarafından yüzde 65’a varan hibe desteklerinden faydalanmak için proje hazırlayan danışmanlara müracaat ediyor.
İlde üreticilere danışmanlık hizmeti sunan Harun Evcimen, TKDK 11. Çağrı döneminin 8 Kasım itibariyle sona ereceğini belirterek, bu çağrı döneminden faydalanmak isteyen çiftçilerin kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Evcimen, "Ülkemizde tarım ve hayvancılığın daha modern koşullarda yapılması için devletimiz, TKDK tarafından yüzde 65’lara varan hibe destekleri ile çiftçilerimize büyük imkanlar sunuyor. Amaç burada çiftçimizin dededen ve babadan kalma eski usüllerle değilde daha modern teknik ve donanımlarla tarımsal faaliyetlerde bulunmasını sağlamak."dedi.
Teknolojik bakımdan modern tekniklerle yapılan tarım ve hayvancılığın ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da geliştiğini söyeleyen Evcimen, "İlimiz genelinden çiftçlerimiz bizlere müracaat ederek proje hazırlattırıyor. Artık çiftçilerimiz bilinçlendi. Eski usullerle değilde daha modern çiftliklerde hayvancılık yapmak istiyor. Ya da eski traktör ve makina ekipmanlarıyla değilde daha modern tarım aletleri ile tarlasını ekip biçmek istiyor. Bu yönde proje başvurusunda bulunuyor. Gün geçtikçe proje başvurusunda bulunan çiftçilerimizin üreticileirmizin sayısı artıyor. Buda gösteriyorki ilimizde TKDK desteklerinden yararlanmak isteyen üreticilerimizin sayısı çok fazla. Bizde üreticilerimizin bu TKDK imkanlarından faydalanması için projelerimizi son derece özenle hazırılıyoruz. Çifçilerin bu desteklemeler hakkında bu kadar bilgi sahibi olmasında ve proje aşamasına gelmesinde en büyük pay TKDK İl Koordinatörü Veli Büke’dir. Çünkü TKDK imkanlarıdan yararlanması için köylere giderek toplantılar düzenleyen ve hibe destekleri hakkında çiftçileri bilgilendirdiği için üreticilerimiz bu proje başvurusunda bulunuyor." diye konuştu.
Adnan Ertuğul’da TKDK desteklerinden faydalanmak için proje başvurusunda bulunduklarını belirterek, "Yaklaşık 300 dekar ekilebilir arazim var. İl Kordinatörümüz Veli Bey’le görüştüm. Bana hangi ürünleri ekmem gerektiği konusunda bilgi verdi. Bende onun sayesinde hem makine ekipman desteği hemde hangi ürünü ekmem gerektiği konusunda bilgi sahibi oldum. Allah razı olsun onun sayesinde daha modern teknikle tarımsal faaliyetlerimi sürdüreceğim. Bu yüzden 11. Çağrı dönemi için proje başvurusunda bulundum."dedi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.