Yöneticilerden 2009 mesajları

Yöneticilerden 2009 mesajları

Vali Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, ilçe belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri yayınladıkları mesajla 2009 yılının mutluluk getirmesini diledi.

Vali Osman Aydın, yeni yılın tüm dünyaya, ülkeye ve şehre barış, mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, yeni yılın yaşanan acıların, savaşların, açlık ve sefalet manzaralarının sona ermesi için bir fırsat olarak değerlendirilmesini; başta Filistin ve Irak olmak üzere dünyanın dört bir yanında yaşanan acıların sona ermesi için insanlığın seferber olmasını diledi. PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da, “Bu ülkenin geleceğine inanarak, krizin moral bozukluğuna kapılmadan yatırımlara devam edeceğiz ve bu toprakların üreten insanlarına dün olduğu gibi yeni yılda da destek olmayı sürdüreceğiz” dedi. Irak’ta yaşanan acılara 2008’in son günlerinde Filisten’de yaşanan insanlık dramının eklendiğini kaydeden geride bırakılan yılın acı hatıralarla hafızada yer ettiğini söyledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Sabri Ak ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, yayınladıkları yeni yıl mesajında sevgi ve barış dileğinde bulundu.
Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Gazze’de meydana gelen olaylar nedeniyle üzüntülerini belirterek, dünyanın bir daha böyle bir savaş görmemesi temennisini iletti. Yeni yıl dolayısıyla bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de, Gazze'de yaşanan okul çocuklarına yönelik saldırıları milletçe kınadıklarını belirterek, bu tür olumsuz olayların tekrar yaşanmaması temennisinde bulundu. Yeni yılda Filistin’de yaşanan vahşetin son bulmasını dileyen Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu da, dünya genelinde dökülen kan, gözyaşı ve acıların da bir an önce son bulmasını istedi. AKP İl Başkanı Faruk Dügen, 2009’un kardeşlik yılı olmasını temenni ederken, DP İl başkanı Rasık Özdemir, Türkiye’nin 2009 yılında yeni bir başlangıç yapabileceğini kaydetti.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.