Yılın en iyileri seçilen kuruluşlar ödüllerini aldı

Yılın en iyileri seçilen kuruluşlar ödüllerini aldı

Çumra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin 3 yıl önce yayın hayatına başlayan Endüstriyel Gündem Gazetesi, bu yıl ilk defa okurlarına Yılın Enlerini seçtirdi

Türkiye’nin dört bir yanına gönderilen ve 2 bin tirajı bulunan gazete, basın, sivil toplum, girişimci, kamu kurumu gibi on ayrı kategoride anket yaptı. ‘Yılın Enleri’nin belirlenmesi için lise öğrencileri ve gazete okurları yüz yüze görüşme ve internet üzerinden 2 bin 500 oy kullandı. Anket sonucunda Merhaba Gazetesi, “Yılın En İyi Yerel Gazetesi’ seçildi.Endüstriyel Gündem Gazetesi, okurlarının ödüle layık gördüğü anketin sonucunda Yılın Yerel Gazetesi Merhaba, Yılın Ulusal Televizyonu Samanyolu TV, Yılın Bölgesel Televizyonu KON TV, Yılın Ulusal Gazetesi Zaman Gazetesi, Yılın Haber Ajansı Anadolu Ajansı basın dalında en iyi kuruluşlar seçildi. Ankette, Yılın Kuruluşu Çumra Şeker Fabrikası, Yılın Projesi Mavi Tünel, Yılın Sağlık Kuruluşu Beyza Tıp Merkezi, Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Konya STK Birliği ve Yılın Tarım Destekçisi Osmanlı Tarım ise başarılı kurumlar arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

Yılın en iyelerinin ödüllerinin verilmesi için Çumra Belediye Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem ile çok sayıda davetlinin katıldığı ödül töreninin açılışında konuşan Endüstriyel Gündem Gazetesi Sahibi ve Çumra TEML Müdürü Mustafa Reşit Candan, ödül alan tüm kuruluşları tebrik etti. Candan, “3. Yılımızda 12. Sayımıza ulaşmanın şerefiyle düzenlediğimiz ankette okurlarımız yılın enlerini seçti ve bu ilk programımız oldu. Gazetemiz, 81 ilin İl Milli Eğitim Müdürlükleri, kütüphaneleri ve Öğretmenevlerine, Konya'da bulunan İlk ve Orta dereceli Okulların Müdürlüklerine gönderilmektedir. Gazetemizin tüm Türkiye'de okunmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde Merhaba Gazetesi’ne verilen ödülü gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan aldı. Yılın En İyi Yerel Televizyonunu ödülünü KON TV temsilcisi Ali Güler, Yılın En İyi Ulusal Televizyonu ödülünü Aydın Hızlıca, Yılın En İyi Ulusal Gazetesi ödülünü Zaman Gazetesi Çumra Temsilcisi Ali Özsoy, Yılın En İyi Haber Ajansı ödülünü Anadolu Ajansı Çumra Temsilcisi Fatih Özkan aldı. Yılın En İyi Kuruluşu Seçilen Çumra Şeker’in ödülünü Dede Ülker, Yılın En İyi Projesi, (Mavi Tünel) ödülünü DSİ Çumra Şube Müdürü Ergül Yıldırım’a verildi.
Yılın En İyi tarımsal Destekçisi ödülünü Osmanlı Tarım adına Mevlüt Gök, Yılın En İyi Sağlık Kuruluşu ödülünü Beyza Tıp Merkezi adına Dr. Mehmet Oğuz, Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu olan Konya STK Birliği ödülünü ise Halis Nükte aldı. Ödül töreninde ayrıca Endüstriyel Gündem Gazetesi’nin grafik tasarımdaki başarısından dolayı M. Akif Coşkuner’e plaket verildi. Programın ardından ödül törenine katılan davetlilere kokteyl ikram edildi.

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.