Yiğit'ten Kulu ve Cihanbeyli'ye ziyaret

Yiğit'ten Kulu ve Cihanbeyli'ye ziyaret

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 18 Ağustos 2022 tarihinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve toplantılara katılmak amacıyla Kulu ve Cihanbeyli ilçelerine gitti.

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 18 Ağustos 2022 tarihinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve toplantılara katılmak amacıyla Kulu ve Cihanbeyli ilçelerine gitti. Yiğit’in ilk durağı Kulu oldu. İlçe Kaymakamı Ali Edip Buldan ve Belediye Başkanı Murat Ünver’i makamlarında ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek İlçe Müdürü Mehmet Çağlayan’dan yürütülen eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı; kurum çalışanları ile hasbihal etti. 2022/2023 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları kapsamında okul ve kurum müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Kulu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bünyesinde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim alan öğrencilerle Kulu Gençlik Merkezinde hafızlık eğitimi alan öğrencilerini ziyaret ederek onlarla hasbihal etti. Görevli öğretmenlerden yapılan çalışmalara dair bilgi aldı. Son olarak Kulu Altılar Köy Yaşam Merkezi olarak yapılması planlanan kapalı okul binasında incelemelerde bulundu.

Daha sonra Cihanbeyli ilçesine geçen Murat Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek İlçe Müdürü Mehmet Sarıtaş’tan yürütülen eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı; kurum çalışanları ile hasbihal etti. 2022/2023 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki okul ve kurumların müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Türkiye’de örgü teli üreten ilk ve tek meslek lisesi Cihanbeyli Seniha Ali Fuat Belgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret ederek okul bünyesindeki atölyelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı; güçlendirme, bakım ve onarım çalışmaları devam eden binaları yerinde inceledi. Murat Yiğit Cihanbeyli’de son olarak Karabağ Köy Yaşam Merkezi olarak açılması planlanan kapalı okul binası ve çevresinde incelemelerde bulundu.

HABER MERKEZİ

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.