Yetimlere karne hediyesi

Yetimlere karne hediyesi

Konyada 100 yetim çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan AYDER, yetim çocukları karne hediyesi ile sevindirdi

Konya’da 100 yetim çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan AYDER, yetim çocukları karne hediyesi ile sevindirdi. Hediye almanın mutluluğunu yaşayan yetim çocuklar, etkinlikte arkadaşlarıyla birlikte doyasıya eğlendi.

 

Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) tarafından yetimler için Karne Hediyesi Şöleni düzenledi. Programa katılan yetim çocuklardan büyük bir bölümü hayatlarında ilk defa bir hediye almanın mutluluğunu yaşadı. Yetim çocuklar için sürprizler de yapıldı. Karne şöleni kapsamında pasta kesilerek çocuklara ikram edildi.

AYDER Konya Şube Başkanı Hidayet Yılmaz, dernek olarak Konya’da 100 yetim çocukla ilgilendiklerini ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti. Hz. Peygamber (S.A.V.)’in de yetim olmasının yanında İslam’ın yetimlere ayrı bir önem verdiğini ifade eden Hidayet Yılmaz, “Yetim çocuklarla sürekli ilgileniyoruz. Derslerinde başarılı olabilmeleri için takviye dersler veriyoruz. Kendilerini değerlerini bilen, bilgili, kültürlü bireyler olması yönünde eğitim çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bugünde onların karne sevincine ortak olmak için böyle bir program düzenledik. Bundan sonra da onların mutlu olması için bu tür etkinliklere devam edeceğiz” dedi.

Etkinliğe katılan Özel Başak Lisesi Rehberlik Öğretmeni Oğuzhan Koca da yetimler konusunda Hz. Peygamber (S.A.V.)’in örnek alınması gerektiğini söyledi. Yetimler ve öksüzlerin Allah’ın hiçbir zaman yalnız bırakmadığını ve bundan sonra da yalnız bırakmayacağını aktaran Oğuzhan Koca, “Allah onların rızıklarını birilerinin eliyle verecektir. Bu nedenle yetim sevgisini gönlümüzde diri tutmalıyız. Onlara sahip çıkmalıyız. Bugün yüzlerce yetim kalmış fakat sonradan avukat, doktor, hâkim, diplomat gibi onlarca kişi var. aynı şekilde bu çocuklarında ileride Türkiye’nin önde gelen mesleklerine sahip olması için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklara hediyeleri takdim edildi ve onlar için hazırlanan pasta kesildi. Programın ardından yetim çocuklar arkadaşlarıyla birlikte doyasıya eğlendi.

HASAN AYHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.