Yeniden Bir Yaşam Derneği’ne 600 Şiddet Mağduru Başvurdu

Yeniden Bir Yaşam Derneği’ne 600 Şiddet Mağduru Başvurdu

Manisa Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel, kendilerine bugüne kadar yaklaşık 600 şiddet mağdurunun başvurduğunu, bunları gerekli kurumlara yönlendirdiklerini söyledi.

Manisa Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel, kendilerine bugüne kadar yaklaşık 600 şiddet mağdurunun başvurduğunu, bunları gerekli kurumlara yönlendirdiklerini söyledi. Demirel, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Demirel, üç yıllık olmalarına rağmen dokuz yıldır bu alanda hizmet verdiklerini söyledi. Bireye ve dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalar yaptıklarını, "Umutlar Çiçek Açsın" projesinin ortaklarından olduklarını ifade ederek, 36 faaliyet düzenlediklerini kaydetti: “Geçen sene İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'yle birlikte hediyelik eşyada 'Manisa Markası' projesinde yer aldık. Manisa Valiliği öncülüğünde, ‘Hayat Senin Kontrolünde’ projesinde Jandarma ve Emniyet ile birlikte çalıştık. Manisa’nın 26 kurumuyla iştirakli çalışmalarımız devam ediyor.” Hiçbir ayrım yapmadan çalıştıklarını belirten Funda Demirel, asıl hedeflerinin istihdam sağlamak olduğunu vurgulayarak, “Şiddet vakalarını bizzat takip ettik. Sadece kadına olan şiddet vakalarını değil, hepsini inceledik. Bize bugüne kadar yaklaşık 600 kişi, şiddetten dolayı başvurdu. İnsanları kurumlara yönlendiriyoruz. Bu anlamda tiyatro gösterileri yaptık. Madde bağımlılığı ve çocuk suçluluğuyla ilgili iki oyunumuz daha olacak. 16 dalda faaliyet gösteriyoruz, bunlardan birkaçı el sanatları üzerine. Bize göre şiddetin en önemli etkeni eğitim olduğu kadar, ekonomik yetersizliktir. Üç yıllık süreç içerisinde yüzlerce kişiyi işe yerleştirdik. Fabrikalarla, atölyelerle anlaştık. Biz şiddeti, sevgi olarak işliyoruz.” dedi. İnsanlara aracılık yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Demirel, “Bunun karşılığını maddi olarak almadık. Dernek olarak da alınmış 1 lira bağışımız yok. Çok mu zenginiz? Değiliz ama her şartta çalışıyoruz. Kadınların istihdama kazandırılması için çalışmalar yapıyoruz.” şeklinde konuştu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.