Veysel Karani Ve Anneler Günü Etkinlikleri Hazırlıkları Başladı

Veysel Karani Ve Anneler Günü Etkinlikleri Hazırlıkları Başladı

İslam dünyasının önemli isimlerinden Veysel Karani Hazretleri ve Anneler Günü Etkinlikleri'nin ulusal düzeyde yapılacağı bildirildi.

İslam dünyasının önemli isimlerinden Veysel Karani Hazretleri ve Anneler Günü Etkinlikleri'nin ulusal düzeyde yapılacağı bildirildi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, tertip komitesi ile makamında toplantı yaparak, planlanan etkinliklerle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Etkinliklerin ulusal düzeyde yapılmasını isteyen Vali Aydın, inanç turizmini Siirt'te geliştirmek için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyledi. Ünlü sanatçılar, ünlü hafızlar ve ünlü yazarların da davet edileceği etkinliklerin 09-10 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Veysel Karani Hz. ve Anneler Günü Etkinlikleri'nin bu yıl daha fazla ses bulması amacıyla ulusal düzeyde yapılacağını kaydeden Vali Ahmet Aydın, "Tabii 'anne' denilince akla gelen ilk isim muhakkak ki Veysel Karani Hazretleri'dir. Çünkü Veysel Karani Hazretleri anne sevgisinin timsalidir. Peygamber Efendimiz'in (sas) devr-i saadetlerinde yaşamalarına ve büyük bir iştiyakla O'nu görmek istemesine karşılık, annesinin haklarına saygı ve riayet yüzünden sahabe olmak şerefinden mahrum kalmıştır. O Yüce Peygamber'i görmek şerefine erişemese bile övgüsüne nail olmak açısından belki de manevi olarak sahabe-i kiram makamına ermiştir. Dolayısıyla Anneler Günü etkinliklerini Veysel Karani'nin ruhuna uygun olarak kutlamak, günün anlamına artı değer katacaktır. Bu amaçla bu yıl ulusal düzeyde iki gün sürecek etkinlikler planlıyoruz." dedi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, Baykan Kaymakamı Ufuk Akıl, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cengizhan Başaran, Basın Danışması Hifzullah Eryeşil ve Özel Kalem Müdürü Tevfik Kara katıldı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.