Veliler bilgi yarışmasında terledi

Veliler bilgi yarışmasında terledi

19 Mayıs İlköğretim Okulu tarafından internet üzerinden yapılan bilgi yarışmasına katılan veliler, bilgilerini test etti.

 Yarışmada veliler oldukça heyecanlıydı.
Geçtiğimiz aylarda Konya’da ilk olarak düzenlediği online öğrenci bilgi yarışması ile eğitim camiasında beğeni toplayan 19 Mayıs İlköğretim Okulu, bir ilke daha imza attı. Öğrenciler arasında düzenlenen bilgi, temizlik, genel kültür ve beceri yarışmasının ardından bu kez de öğrenci velileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergün’ün de katıldığı ve yaklaşık 120 velinin birbirileriyle kıyasıya mücadele ettiği yarışmada velilerin öğrencilerden daha heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı.
BİR ÇOK VELİ İLK DEFA BİLGİSAYAR
KULLANMANIN HEYECANINI YAŞADI
İlginin oldukça yoğun olduğu bilgi yarışmasının ilk etabı geçtiğimiz hafta yapıldı. Üç gün boyunca ikişerli gruplar halinde yapılan eleme yarışmasında öğrenci velileri bilgilerini kıyasıya yarıştırdı. Elemelerden sonra finale kalan veliler Ayşe Özcan – Ayşe Doğan, Dilek Küçükgözlü – Rukiye Peker, Zehra Kolcu – Mustafa Büyüksakarya, Yeter Yarıcı – Şerife Kaynak, Fikret Ertürk – Aysun Korkmaz, İbrahim  Çabuk - Ferhat Alkan, Ali Erkan – Osman Kafalıer, Miyase Kızıltuğ – Melkan Aslan ve Emine Eren – Medine Türel, dün veli bilgi yarışmasının finaline katıldı. Bir çok velinin ilk defa bilgisayar kullandığı yarışmada veliler, düzenlenen bilgi yarışmasının hem genel kültürlerini geliştirmek, hem de yeni bilgiler edinmek adına yapılmış iyi bir çalışma olduğunu belirterek, düzenlenen yarışmada emeği geçen başta Selçuk Karaman olmak üzere 19 Mayıs İlköğretim Okulu öğretmen ve yöneticilerini tebrik etti.
Yaklaşık iki saat süren bilgi yarışmasının neticesinde veliler arasında birinci, ikinci ve üçüncü seçildi. Sponsor firma tarafından birinciye cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın ve üçüncüye de çeyrek altın hediye edilen yarışmanın ödül törenin ise 10 Mart 2009 tarihinde yapılacağı duyuruldu.
Yapılan yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan 19 Mayıs İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Koçak, “Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirdiğimiz bilgi yarışması Konya’da ve belki de tüm Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Yaptığımız bilgi yarışması ile amacımız, öğrencilerin yanı sıra velilerin de bilgilerini ölçmelerini sağlamak, genel kültür düzeylerini yükseltmek ve yeni bilgiler elde etmeleri için bir vesile oluşturmaktır. Konya’da bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu eğitim sistemi büyük beğeni topladı. Yapılan bu projede emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma, maddi destek sağlayan sponsor firma yetkililerine, öğrenci ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
TEKNOLOJİ EĞİTİMİN ALANINI DA GENİŞLETTİ
konyaegitim.com sitesini kurarak farklı türde eğitim faaliyetlerinin gerçekleşmesinde büyük rol oynayan 19 Mayıs İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Selçuk Karaman da, öğrenci ve velilerin düzenlenen aktivitelere büyük ilgi göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan müfredat değişikliği neticesinde ilköğretim okullarındaki eğitim faaliyetlerinin de değişiklik gösterdiğini işaret eden Selçuk Karaman, bu kapsamda gerçekleştirdikleri çalışmalarda başarılı olduklarını ve Konya’daki diğer okullara da örnek olacak nitelikte eğitim faaliyetleri gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Teknolojik gelişmeyle birlikte eğitimin artık sadece okul sıralarında değil, hayatın her alanında ve istenilen her zaman alınabileceğine dikkat çeken Karaman, teknolojik imkanları kullanarak yaptıkları eğitim çalışmalarının bundan sonra da etkin bir şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.