Valilikten 'Huzur Evinde Yaşlılar Aç Kaldı' İddiasına Tepki

Valilikten 'Huzur Evinde Yaşlılar Aç Kaldı' İddiasına Tepki

Adana Valiliği, huzur evinde kalan yaşlıların ‘iftara götürülmediği ve aç bırakıldığı şeklindeki’ iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Adana Valiliği, huzur evinde kalan yaşlıların ‘iftara götürülmediği ve aç bırakıldığı şeklindeki’ iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, iddiaların incelendiği belirtilirken, “Adana Kent Konseyinde görevli bir şahsın, kuruluşu ziyaret ederek Vali Hüseyin Avni Coş’un da katılacağını belirttiği iftara yaşlıları davet ettiği, 31 yaşlının iftar daveti için hazırlandığı, ancak davet edilen iftara Valinin katılmasının söz konusu olmadığı gibi, gerekli iznin de alınmadığının öğrenilmesi üzerine yaşlılar da katılmaktan vazgeçmişlerdir. “ denildi.

Bunun üzerine Turgut Özal Bulvarı Güzel Yalı Mahallesinde bulunan bir restoranda Huzurevi Müdürlüğünce söz konusu yaşlılar için iftar verildiğinin aktarıldığı valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Müdürlükçe verilen bu iftar için ilgili işletmeye 29.07.2013 gün ve 267083 nolu fatura karşılığında gerekli ödeme yapılmıştır. Konu ile ilgili diğer belge ve kayıtlar da mevcuttur. Ayrıca; Huzurevinde 29.07.2013 tarihinde akşam yemeğinin iptal edilmediği, iftar davetine katılmayıp kurumda kalan diğer yaşlıların akşam yemeklerini yediği, kurumlarımızda hiçbir yaşlının hiçbir zaman her ne sebeple olursa olsun ‘aç bırakılması’ gibi bir durumun söz konusu olmadığı ve olmayacağı bilinmelidir. Huzurevindeki yaşlıların tanıtım ve reklam malzemesi yapılmasına izin verilmemesi nedeniyle rahatsız olan bazı çevrelerin doğru ve iyi niyetli olmayan bu maksatlı iddiaları ortaya atarak kurumları ve fedakâr çalışanlarını yıpratmak istedikleri değerlendirilmektedir.”
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.