Vali Turhan, Aile Sağlığı Merkezi İle 112 Acil Servis Açılışını Yaptı

Vali Turhan, Aile Sağlığı Merkezi İle 112 Acil Servis Açılışını Yaptı

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Edremit’in Kadıköy beldesinde yapımı tamamlanan 4 Nolu Kadıköy Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Servis İstasyonu binalarının açılış törenine katıldı.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Edremit’in Kadıköy beldesinde yapımı tamamlanan 4 Nolu Kadıköy Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Servis İstasyonu binalarının açılış törenine katıldı.

Kadıköy 4 Nolu Kadıköy Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Servis İstasyonu binalarının açılış törenine, Vali Ahmet Turhan ile birlikte Kaymakam Osman Tunç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Edremit Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, daire müdürleri, sağlık personeli ve davetliler katıldı. Bin metrekarelik alanda 350 metrekare alana oturan binanın yaklaşık maliyetinin 500 bin TL olduğu bildirilirken, binanın bir bölümünde de 112 Acil Yardım İstasyonu hizmet gösteriyor.

Açılış töreninde konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, binanın teknik özellikleri ve maliyeti hakkında genel bilgiler verdi ve emeği geçenlere teşekkür etti. AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu da AK Parti Hükümeti'nin bölgeye sağladığı hizmetler hakkında genel bilgiler verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ahmet Edip Uğur ise "Ülkemizde huzur, güven, istikrar olduğu zaman yatırımlar da peşi sıra geliyor. Ülkemizde siyasi, ekonomik istikrar var. Huzur ve güven ortamı var. Allah'a şükür yılbaşından bu yana ülkemizde terör artık durdu. Kan akmıyor, şehit gelmiyor. İnşallah bu artık kalıcı olacak ve devam edecektir. Bu güne kadar teröre giden paralarımız yatırıma dönüşecektir. İşte Edremit de bir cazibe merkezi. 138 bin nüfusu var. Ama yaz nüfusu bayram ile birleşince 700 binlere ulaşan bir nüfusu oldu. Bu da Edremit'in bir cazibe merkezi olduğunu gösteriyor. Büyükşehir olmasıyla da Edremit ve beldelerine daha güzel hizmet verilecektir. Havaalanı çalışıyor, yollar yapılıyor. Esnafın cebi para da görüyor. Bundan sonra okullar açılıncaya kadar da ticari hareketlilik devam edecektir. Emeği geçenlere, özellikle Kadıköy Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan da şöyle konuştu: "Bu güzel sağlık hizmetinin beldemize, Edremitimize hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir ile beldeler kapanıyor diyoruz, ama son ana kadar hizmet yarışına devam etmesi açısından güzel bir kurum kazandırıldığı için başkanımızı ayrıca tebrik ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yıllarca Balıkesir sağlık hizmetinde geri kalmış ve hizmeti dışarıdan almış. Ancak bugünden sonra yarınlar inşallah daha iyi olacak. Üniversite hastanemiz, şehir hastanemiz en yakın sürede hizmete girecek, ihalesi yapılacak. Ancak bunlar kolay olmuyor. Başta vekillerimize ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte Balıkesir sadece çevresine değil, yurt dışına dahil sağlık hizmeti satan bir şehir olacak. Bugün görüyoruz. Bazı hastanelerimize dışarıdan hastalar geliyor. Aile hekimlerimizin sağlıklı bir ortamda hizmet verebilmeleri için bu binalar çok önem taşıyor. Hayırlı, Uğurlu olsun."

Konuşmaların ardından, açılış kurdelesini protokol mensupları kesti ve tesisleri inceleyip bilgiler aldı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.